Jõgeva jalgpallipoisid viisid Eesti koondise võidule

SK Noorus-96 E-vanuseklassi 11 jalgpallipoisile Marcus Mardimäele, Peeter Lugale, Karl Lanile, Mattias Sääritsale, Aron Fedossovskile, Raul-Martin Sirkassele, Kirill Matiitšinile, Petry Pükkenenile, Kristo Voitkile, Kermo Truhatševile ja Märt-Indrek Sirkasele sai ülemöödunud reedel osaks suur au: just nemad saatsid Eesti jalgpallikoondise mängijaid, kui nood läksid enne võidukat sõpruskohtumist Uruguay koondisega A. Le Coq Arenale rivistusele.

Poistega koos sõitis Tallinna nende “fänniklubi” – vanemad ja pereliikmed. Selgus, et enamik neist olid A. Le Coq Arenal esimest korda. Emotsioone, mis valdasid nii väikesi jalgpallureid kui nende toetajaid, ei vähendanud ka külm ilm. Seda, mis tunne oli näha oma lapsi seismas ja laulmas hümni kõrvuti nende eeskujude ja iidolitega Eesti kõige tähtsamal jalgpalliväljakul, ei ole võimalik sõnadega kirjeldada. Mida tundsid poisid, väljendus nende nägudel ja hilisemates juttudes. Kasutades laste sõnu – “see oli vägev!…”

Vägev oli ka mäng ja tribüünidel toimuv. Me ei osanud ettegi kujutada, et olla ise kohal ja asja sees on hoopis midagi muud, kui vaadata mängu ülekannet televiisorist. Rahva kaasaelamine, hõiked, pasunad ja lärm tekitavad erilise tunde ning täiesti juhuslikult kõrvuti seisma sattunud võhivõõraste inimeste vahel tekib ühtekuuluvustunne. Väljas valitsenud külmakraadid muutusid nende emotsioonide kõrval olematuiks.

Nii allakirjutanu kui ka teised lapsevanemad on toreda võimaluse, elamuse ja kogemuse eest tänulikud treeneritele ja juhendajatele Igor Orlovile ja Juri Matiitšinile ning Jõgeva linnavalitsusele, kes poiste Tallinna-sõitu toetas.

MARGIT LUGA

blog comments powered by Disqus