Jõgeva jalgpallipoisid oli sel hooajal võidukad

Järgmisel aastal mängivad Jõgeva poisid Eesti meistrivõistlustel teises liigas ja juba järgmises ehk C I vanuseklassis. Seal mängivad veel FC Kuressaare, Tartu SK-10, JK Keila, HÜJK Emmaste, FC Kotkas, Ajax Estel ja FK Spartak.

Kokku mängis III liigas kolmes alagrupis C II klassis 24 meeskonda, II liigas 8 ja I liigas samuti 8 meeskonda. Eesti meistriks tuli tänavu Pärnu JK Vaprus.

“Möödunud aastal ei tulnud kurikuulus JK Karksi Jõgevale mängima. Seetõttu ei saanud Jõgeva poisid neile väravaid lüüa. Alagrupi võitmiseks ja teise või isegi esimesse liigasse pääsemiseks oleks tulnud aga kodus tegelikult Karksi jalgpalliklubiga mängida ja võita mäng seisuga 6:0. See oleks meie poistele olnud täitsa reaalne ülesanne, sest võõrsil mängides võitis SK Noorus-96 JK Karksi seisuga 14:1. Tänu eeltoodule pääses esimesse liigasse väravate vahega JK Tammeka Tartust. Ja nii pidigi SK Noorus-96 tänavu mängima kolmandas liigas,” rääkis treener Igor Orlov.

Tänavu sügisel toimunud teise liiga üleminekumängudes tuli SK Noorus 96 poistel mängida jalgpalliklubidega FC Kuresaare ja SK Jõhvi. Kolmest kandidaadist sai aga edasi ainult kaks.

Igor Orlovi sõnul sattus SK Noorus96 tänu loosile raskesse olukorda, sest pidi mängima jalgpalliklubiga FC Kuressaare võõrsil ja kunstmuruväljakul.

“Loodusliku muruga väljakul harjutaval jalgpallimeeskonnal oli väga raske kohaneda uute oludega. Nii tuligi kahjuks selles mängus SK Noorus 96 poistel võtta tänavu Eesti noorte meistrivõistlustel vastu ainus kaotus ja seisuga 0:1. Kaotusele vaatamata mängisid poisid väga hästi ja neil oli rohkem väravate löömise võimalusi kui vastastel,” märkis treener.

“Et kindla peale pääseda kahe parema hulka, mis tagas ka pääsu teise liigasse, oli vaja 6 oktoobril Jõgeva aleviku staadionil toimunud mängus võita vastane, SK Jõhvi ja seisuga 2:0. Meie poisid said sellega hakkama ja võitsidki ilusas mängus tugevat vastast. Ühe värava lõi venna Mario Tikerberi söödust Mairo Tikerberi. Teise värava lõi Ati Põldkivi söödust Indrek Roostar. Kuid ka teised poisid olid väga tublid ja mängisid oma tänavuse hooaja parema mängu. Peale 6. oktoobril saadud kaotust ei toibunudki SK Jõhvi jalgpallikoondis ja kaotas kaks päeva hiljem Jõhvis toimunud mängus jalgpalliklubile FC Kuressaare seisuga 1:2,” lisas Igor Orlov.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus