Jõgeva jäätmejaam võtab vastu ehitusjäätmeid

20. aprillist saavad nii elanikud kui ka firmad Jõgeva jäätmejaamas ära anda klaasvilla, kivivilla, aknaid koos raamidega, telliseid, sõidutee äärekivisid, süvenduspinnast, bituumensegusid, keraamilisi plaate, põrandaplaate, ehituslikku betooni ilma armatuurita.

2. maist saab jäätmejaama tuua ka vana eterniiti.

Sajaliitrise kotitäie klaas- ja kivivilla loovutamise eest tuleb maksta viis krooni. Vanade akende äraandmisel tuleb maksta 300 krooni kuupmeetri eest. Eterniidi kilogramm hakkab maksma 2,5 krooni. Jõgeva Elamu jurist Merike Valgmäe märkis, et inimesed võiksid eterniidi toomise jäätmejaama töötajaga eelnevalt kokku leppida.

Samuti saavad oma aia- ja pargijäätmeid jäätmejaama anda need inimesed, kes ei soovi või kellel pole võimalik kodus komposti teha. Sajaliitrise koti äraandmise eest tuleb maksta 25 krooni. Tegemist on veokulu ja Torma prügila vastuvõtuhinnaga, sest Jõgeva jäätmejaamast viiakse biolagunevad jäätmed edasi. Enne Tormasse jõudmist sordib Jõgeva Elamu aia- ja pargijäätmed ning prügilasse jõuab juba sorditud kraam. Nii ei satu jäätmed lõppladestusse, vaid lähevad kompostiväljakule.

Kõik Jõgeva inimesed, kes sooviksid oma kokkuriisutud leheprahist ja oksarisust lahti saada, võivad jäätmed kottidesse panna ning tõsta kotid tänava äärde, kust auto need 27. aprillil ära viib. Merike Valgmäe sõnul tuleks kindlasti lehesodi ja oksarisu äravedamise soovist Jõgeva Elamu dispetšerile märku anda. Arve saadab Jõgeva Elamu hiljem prahi omanikule koju.

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus