Jõgeva ja Põltsamaa vaheline tee läheb remonti

Maanteeamet teatas eile teetööde alustamisest Jõgeva maakonnas Jõgeva ja Põltsamaa vahel. Alustatakse tee number 37, Jõgeva-Põltsamaa maantee, rekonstrueerimistöödega.


Jõgeva ja Põltsamaa maantee Kaave-Kaavere teelõigul, viiendast kolmeteistkümnenda kilomeetrini suletakse ajuti, vastavalt töödele üks sõidusuund, liiklust reguleeritakse fooridega ja asfalteerimistööde ajal reguleerijatega. Tee sulgemist plaanis ei ole.

Töid asub teostama TREF

Liiklejad peavad arvestama, et teetööde ajal võib lõigu läbimine võtta planeeritust kauem aega. Samuti võib olla kiirus piiratud kuni 30 km/h. Tööd kestavad juuni keskpaigast selle aasta detsembri keskpaigani.
„Tee ehitamise protsessid on suuremahulised ja põhjalikud. Vahetame välja kõik konstruktsiooni kihid. Ehitame pool-poolega meetodil, et liiklejad saaksid objekti läbida, ent see pikendab omakorda objekti valmimise tähtaega,“ sõnas maanteeameti lõuna teehoiu osakonna juhataja Janar Taal.
Jõgeva-Põltsamaa maanteed asus remontima, ning sel ajal liiklust korraldama TREF. „Kaave-Kaavere lõigu rekonstrueerimine läheb ilma käibemaksuta maksma ligi 2,3 miljonit eurot,“ ütles Taal.

Viimased tööd neli aastat tagasi

Remonti tehtaval lõigul on 1971. ja 1973. aastal rajatud mustkate bituumenstabiliseeritud alusel. Lõiku kilomeetritel 5,1–9,5 pinnati viimati 2012. aastal, lõiku kilomeetritel 9,5–12,9 pinnati 2011. aastal ning lõiku kilomeetritel 12,9–12,95 pinnati 2016. aastal.
Paremaid teid soovime muidugi kõik, kuid iganädalaselt sel marsruudil sõitev Tiina oli üsna hämmeldunud.
„See ei ole sugugi kõige halvemas korras teelõik. Enamasti oleme pidanud küll iga suvi taluma pindamisi ning vahel on tee kevadeks üsna hüplikuks muutunud. Tänavu kevadel ei tundu Jõgeva ja Põltsamaa vaheline tee üldse halvas korras olevat. Ei tea, kas hoidis seda soe talv,“ arvas ta.
Jõgeva maakonnas rekonstrueeritakse ka Viljandi–Põltsamaa maantee km 35,8–43,1 Võisiku–Kuningamäe lõiku. Tööde maksumus on ilma käibemaksuta 2,2 miljonit eurot ning tööd valmivad sügisel.
Jõgeva maakonnas toimub ka Jõhvi–Tartu–Valga maantee km 75,3–91,9 taastusremont. Tööde maksumus on 1,55 miljonit eurot.

 

TEETÖÖD JÕGEVAMAAL

Annikvere-Umbusi kilomeetritel 4,2–7. Tolmuvaba katte ehitus ja tee veerežiimi parandus. Ettevalmistustööd hakkavad pihta vastavalt ilmastikuoludele. Kohalikele elanikele ligipääs alati tagatud. Tööd kestavad kuni 31. augustini.
Viljandi-Põltsamaa kilomeetritel 35,8–43,1. Rekonstrueeritakse maantee koos kommunikatsioonide rajamisega. Tööd on jaotatud kahte etappi: maakonna piirist kuni Võisiku asulani ning asulast kuni Võhma tee ristmikuni (tööetappide vahetus on juunikuus). Mullatööde ajal on üks sõidusuund suletud kuni 750 meetri pikkuste lõikudena, liiklust reguleeritakse ajutiste fooride ja eesõigusmärkidega. Kohalikele elanikele on juurdepääs tagatud. Tööd kestavad 30. oktoobrini.
Tartu-Jõgeva-Aravete kilomeetritel 31–31,1. Kaarepere viadukti katte taastusremont. Tööde tegemisel on liiklus reguleeritud valgusfooridega. Üks sõidusuund on suletud. Tööpiirkond 150 meetrit. Tööd kestavad 26. juunini.
Murru-Mustvee kilomeetritel 1,9–3,7. Vee- ja kanalisatsioonitrasside ehitus. Tööd kestavad 31. augustini.
Raja tee kilomeetritel 0–0,6. Vee- ja kanalisatsioonitrasside ehitus. Tööd kestavad 31. augustini.

Allikas: tarktee.ee

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus