Jõgeva ja Põltsamaa muusikakooli ühiskontsert

Teist aastat järjest korraldasid Jõgeva ja Põltsamaa muusikakool ühise lõpetajate kontserdi, millega rõhutatakse kahe kooli koostööd. Esineti peamiselt soolopaladega, kuid Põltsamaa noored lõpetasid oma esinemise flöödiansambli etteastega.


Põltsamaa muusikakooli direktori Anne Kausi sõnul korraldasid Jõgeva muusikakool ja Põltsamaa muusikakool ühiskontserte ka palju aastaid tagasi, need olid eelkõige  vastastikused külaskäigud. Siis liitusid ka Mustvee muusikakool ja tol ajal veel tegutsenud Pala muusikakool. Nii käidi aastate eest kordamööda üksteisel külas, kuni ühikontserdid lakkasid, sest Tartu piirkonna muusikakoolide korraldustoimkond hakkas organiseerima ühiseid kontserte oma regioonis. 

Sooviti taas koos musitseerida

Eelmisel aastal tekkis Põltsamaa muusikakooli rahval idee hakata korraldama ühiseid kontserte Jõgeva muusikakooliga. Anne Kausi sõnul lõpetas eelmisel aastal Põltsamaa muusikakooli väga tugev lend ja ka tänavu on hästi tublid noored kooli lõpetamas. Ühiste koolilõpukontsertidega soovitakse taastada killuke kunagisest maakonna traditsioonist.

Nüüd  osalevad neil muusikasündmustel aga vaid koolilõpetajad ja need korraldatakse alati aprillis, enne eksameid.

Alustati mullu Jõgeval

Esimene kahe kooli kontsert toimus eelmisel aastal Jõgeval, eelmisel nädalal astusid Põltsamaal  üles kõik üheksa tänavust Jõgeva muusikakooli lõpetajat. Põltsamaal lõpetab sellel aastal muusikakooli 15 õpilast ja nemad kõik ühiskontserdi ajakavasse ei mahtunud. Anne Kaus lausus, et kindlasti see traditsioon jätkub ja nad sõidavad aasta pärast oma lõpetajatega taas Jõgevale. 

Jõgeva muusikakooli direktor Merike Katt oli temaga sama meelt ning kinnitas, et Jõgeva muusikakoolil on Põltsamaaga kontaktid tänaseni säilinud. 

Võiks musitseerida Puurmani lossis

Ühiskontserdi alguses meenutas Anne Kaus, et Merike Katt on Põltsamaa muusikakooli vilistlane. Jõgeva muusikakooli juht kinnitas omalt poolt, et lapsed peavad ise esineda tahtma ning seda nautima. Mitte kõik lapsed ei suuda väljaspool koduse muusikakooli kaitsvaid seinu keskenduda ja seetõttu tuleb hoolikalt läbi mõelda, keda  ühiskontsertidele kaasata.

Merike Kati sõnul on õpilastel, kes osalevad  orkestrites ja ansamblites, üsna palju esinemisvõimalusi. Näiteks vanemad Jõgeva muusikakooli puhkpillimängijad osalevad Kaitseliidu Jõgeva maleva puhkpilliorkestris ja neil on esinemisvõimalusi piisavalt, vahel liigagi palju.

Sooloesinejatel on selliseid võimalusi oluliselt vähem. Väga palju esinemisvõimalusi on ka Jõgeva muusikakooli rahvamuusikaansambli liikmetel. Juba 7. mail esinevad Jõgeva muusikakooli õpilased Jõgeva kultuurikeskuses peetaval emadepäeva kontserdil.

Merike Katt tegi ettepaneku, et ühiskontserdi võiks mõnikord korraldada mujalgi, näiteks Puurmani mõisakooli saalis.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus