Jõgeva ja Põltsamaa kaunimad kodud said auhinnad

Traditsiooniks kujunenud kahe linna heakorrakonkurssi kokku võtva tseremoonia sissejuhatuseks luges luuletuse Põltsamaa linnaaednik Küllike Mattisen. Jõgeva linnapea Viktor Svjatõ?ev ja Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots kinkisid mõlemas linnas kaunimaks tunnistatud elamute omanikele metallist aiaküünlaalused. “Nii Jõgeva kui ka Põltsamaa inimesed on hakanud kodudes ja aedades järjest rohkem oma ilumeelt ja fantaasiat rakendama,” ütlesid linnajuhid.

Heakorrakonkursi komisjon, mida juhtis Jõgeva abilinnapea Aare Olgo, märkas tänavu väga erinevaid näiteid rajatud haljasaladest, atraktiivsete aiakujude, ilupõõsaste ja muude taimede kasutamisest.

Nii olid Jõgeva elanikud Üllo ja Ene Ojaste pannud oma aeda valvama puust aiavaimu ja lustaka aiasoku. “Kaunistame kodu peamiselt selleks, et endal silmarõõmu oleks,” tunnistasid nad.

Lojanderite pere elamu ja selle ümbrus Põltsamaal on hästi kokku sobitatud lähedal oleva Põltsamaa jõe ja selle kaldaga. “Oma aia rajamisel oleme pidanud oluliseks seda, et lastel oleksid mitmekesised võimalused ja palju ruumi mängimiseks, ” ütles Milvi Lojander.

Maido Mägi koduaed Jõgeval, mis pälvis mõni aasta tagasi kodukaunistamiskonkursil autasu ka Eesti Vabariigi peaministrilt, on nüüdseks muutunud veelgi rikkamaks huvitavate kivide poolest. Kivid on peremehele Maido Mägile ja perenaisele Merje Klaarmanile ka heaks energiaallikaks.

Üheks atraktiivsemaks elemendiks Sirje Haaveli ja Urmas Vasemägi koduaias Jõgeval on põllukivi ja traatvõru abil ehitatud lilledest torn. “Oleme arhitektid ja kasutame oma kutseoskusi mõistagi ka kodu kaunistamisel. Maja on alles pooleli ja väga palju on teha ka aias,” rääkisid nad.

Mitmed konkursil autasustatud põltsamaalased tunnistasid, et nad on saanud häid ideid kogenud haljastusspetsialistilt, endiselt linnaaednikult ja praeguselt Joosti Aiandi projektijuhilt Inge Angerjaselt.

Linnapeade Viktor Svjatõ?evi ja Jaan Aiaotsa sõnul on ühise heakorrakonkursi korraldamise eelduseks hea koostöövaim kahe linna vahel. Linnapeade arvates tasuks kaaluda mõtet anda välja raamat, mis tutvustaks nii Põltsamaa kui ka Jõgeva heakorrastatumaid objekte.

Heakorrakonkursi võitjate tunnustamisõhtul oli külaliseks Tallinna maastikuarhitekt Tiina Tallinn, kes kõneles kodukaunistamisliikumise ajaloost ja selle tänastest ettevõtmistest ning andis kaunimaks tunnistatud Jõgevamaa kodudele ka omapoolse hinnangu.

Jõgeva ja Põltsamaa heakorrakonkursil said autasud:

Jõgeva linnas
Sirje Haavel ja Urmas Vasemägi ? Niidu 12
Marje Lääne ? Allika 10
Merje Klaarman ja Maido Mägi ? Pargi 17
Elmo ja Aime Laurimäe ? Jõe 8
Üllo ja Ene Ojaste ? Kingu 3
Merle ja Raivo Meitus ? Aasa 8

Põltsamaa linnas
Milvi ja Ismo Lojander ? Paala 2
Valentina ja Jaan Schmidt ? Roheline 11
Eve ja Lembit Kulp ? Tartu mnt 50
Kaja ja Andres Kert ? Rahu 5
Inna ja Valdek Valk ? Kirde 5
Korterelamu Kuuse 2.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus