Jõgeva ja Jonava sõlmisid koostöölepingu

Jõgeva linn sõlmis Leedu Jonava linnaga  koostöö- ja sõpruslepingu, millega on kavandatud mitmekesised suhted samade tegevusalade ja huvirühmade vahel.

Külaskäigul Jonavasse allkirjastasid koostöölepingu Jõgeva linnapea Kalmer Lain, Jõgeva linnavolikogu esimees Meelis Pauklin ning Jonava linnapea Bronislovas Liutkus.

“Koostöö- ja sõpruslepingu eesmärgiks on suhete arendamine ja informatsiooni ning kogemuste vahetamine erinevates kohaliku omavalitsuse pädevusse jäävates valdkondades. Muu hulgas hakatakse organiseerima asutuste ja organisatsioonide kohtumisi, osalemist traditsioonilistel linnade pidustustel, korraldatakse seminare, konverentse. Samuti hakkavad toimuma õpetajate, õpilaste ja noortedelegatsioonide vahetused. Puhkamisvõimalusi mõlemas piirkonnas tutvustatakse aga mitmesugustes albumites ja trükistes,”  ütles Lain. Tema sõnul on plaanis koostöös arendada ka suuremaid nn piiriüleseid projekte, mille teostamisel oleks mõeldav kasutada Euroopa Liidu abiprogrammide raha.

Koos Jõgeva linnajuhtidega osalesid reisil Jonavasse linnavalitsuse arenduse peaspetsialist  Erki Teder ja folklooriseltsi Jõgevahe Pere ning rahvamuusikaansambel Tempora Mores, kes esines  Jonava kolmepäevasel kultuurifestivalil.

Jõgeva ja Jonava hakkasid tihedamalt suhtlema aastal 2007.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus