Jõgeva- ja Järvamaa omavalitsusjuhid kaalusid öise alkoholimüügi keelamist

Öise alkoholimüügi kehtestamise teema juhatas sisse Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev. Ta märkis, et Jõgeva linnavolikogu on juba kaalunud öise alkoholimüügi keelu kehtestamist. Svjatõsevi sõnul on kesklinnas praegu üks kauplus, kus öösel alkoholi müüakse.

Järvamaa Omavalitsuste Liidu esimees, Koeru vallavanem Jaago Kuriks lausus, et Järvamaal on rakendatud praktikat, kust omavalitsused on võtnud müügiloa kauplustelt, millele politsei on koostanud protokolli alkoholi müümise eest alaelistele.

Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatus otsustas, et Viktor Svjatõsev teeb öise alkoholi müügi keelustamisest ettekande maakonna omavalitsusliidu volikogu koosolekul. Koosoleku otsus saadetakse ka Järvamaa omavalituste liidule.
Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu koosolekul osalesid Järvamaalt veel Imavere vallavanem Jüri Elram, omavalitsusliidu tegevdirektor Krista Nurm, Roosna-Alliku vallavanem Kalev Pagarand ja Järvamaa bussikeskuse direktor, endine vallavanem Harry Lepamets.
Teise teemana arutasidki naabermaakondade omavalitsustegelased ühistranspordi korraldamist.

Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Toivo Tõnson märkis, et Järvamaa kolleegid kutsuti koosolekule seetõttu, et mõlema maakonna omavalitsustel on palju sarnaseid probleeme, mida arutada.
Koosolekul selgus, et paljudel Jõgevamaa omavalitsustel, näiteks Jõgeva vallal, Jõgeva linnal, Pajusi vallal ja Põltsamaa linnal on püsivad sõprus- ja koostöösidemed Järvamaa omavalitsustega. Jõgeva vald ja Paide vald on sõlminud ka koostöölepingu.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus