Jõgeva inimestel on haiglaga vedanud

Olen tõeliselt üllatunud, kuidas on kohalikel elanikel vedanud Jõgeva linna haiglaga. Olen oma pika elu jooksul suutnud endale korjata palju raskeid haigusi. Olnud ravil vabariigi paremates ja suuremates haiglates. Hiljuti tehti mulle Tartu Ülikooli Kliinikumis raske ja keeruline südameoperatsioon. Oskan siinset Jõgeva haiglat võrrelda teiste haiglatega.

Mind hospidaliseeriti Jõgeva haiglasse tugevate valudega südames, millele kaasnes meeletu nõrkus ja õhupuudus. Vastuvõtus valves olnud arst doktor Peep Põdder lausus mulle väga rahustavad sõnad: “Kõigepealt kõrvaldame valud Teie südamest ja luban, et ka sellest nõrkusest ning õhupuudusest saame jagu.”

Palati arstiks sai mulle doktor Vend. Neljanda korruse siseosakonnas töötavad tõeliselt head oma eriala tundvad arstid. Palatid on puhtad. Haige võib igal ajal oma muredega pöörduda haigla personali poole.

Jälgisin hoolega haigla arstide ja meid hooldava personali suhtumist haigetesse. Enamik haigeid on väga eakad, paljudel raskendatud enesehooldus ja liikumine. Ometi suhtuti kõikidesse patsientidesse ülima lugupidamise ja tähelepanelikkusega.

Ilmselt on Jõgeva haigla lepingulises suhtes Tartu Ülikooli Kliinikumiga. Vajadusel viidi diagnoosi täpsustamiseks patsiente kompuuter-tomograafilisteks uuringuteks Tartusse. Kahjuks ei ole igal haiglal võimalik sellist ülikallist aparatuuri endale soetada. Nii ka Jõgeva haiglal. Arstide koostöö on hästi organiseeritud. Haigete transport Tartusse ja tagasi on tehtud patsientidele igati mugavaks.

Haigla toidud on maitsvad. Kuigi kolm korda päevas pakutavat toitu on piisavalt, siis õhtul saab iga soovija tassikese teed ja mõnusat kõhutäidet eineooteks.

Kõikide haigete nimel tänan tublisid neljanda korruse arste, õdesid ja teenindavat personali. Loomulikult aitäh väsimatule perearstile doktor Zevakinale.

Teile, armsad jõgevalased, soovin tervist ja mõnusat suve.

LIIVIA EIGO

blog comments powered by Disqus