Jõgeva hokimehed saavutasid Tallinnas kaaluka võidu

Eestimaa Spordiliidu Jõud meistrivõistlustel jäähokis hoiab Jõgevamaa Hokiklubi esindusmeeskond pärast avaringi esikohta, kui viimases mängus alistati möödunud laupäeval Tallinnas tugevakoosseisuline HC Vepr koguni 8:1 (3:1, 3:0, 2:0).

Juba kell 10 hommikul Tondiraba jäähallis alanud mängus üritasid Vepri mängijad Jõgeva meeskonda murda kohe esimestest minutitest peale terroriseeriva ja lõhkuva mänguga.

„Vastane üritas igal sammul oma võimu näidata, kuid me suutsime läbi kohtumise hoida külma närvi ja see andis tulemuse. Mängisime oma mängu ja lõpptulemus oli positiivne,” selgitas Jõgeva meeskonna mängiv treener Raul Kivi.

Jõgeva meeskond tuli väljakule kahe viisikuga. Esimeses mängisid Jüri Narits – Raul Kivi – Marko Saksing, Andrei Kovalevski – Tarmo Pütsep, teises aga Ervin Narits – Marnet Meister – Vjatšeslav Bortnik, Janno Pärn – Taivo Ploom. Väravasuul seisis Alar Tooming.

Meie meeskond jäi tugevakoosseisulise (mitmed Eesti eksmeistrid) Vepri vastu 0:1 kaotusseisu, kuid õnneks mitte kauaks. Bortnik viigistas Kovalevski söödust ning Kivi ja Jüri Narits viisid Jõgeva kolmandiku lõpuks 3:1 ette.

Teisel kolmandikul kasvatasid Kivi, Jüri Narits ja Ervin Narits eduseisu juba 6:1-le. Ka viimasel kolmandikul ei tekkinud kahtlust, kes on väljakul peremees. Saksing ja Kivi (kolmas värav) viskasid veel kahel korral litri väljakuperemeeste väravasse ja võitsid 8:1.

Tähelepanuväärne, et vastasmeeskond teenis mängus koguni 16 karistusminutit Jõgeva nulli vastu. Kahel korral õnnestus meie mängijatel arvuline ülekaal ka väravaks realiseerida.

Suureskoorilises võidus jäi esiviisiku ründekolmiku Jüri Narits – Kivi – Saksing arvele koguni kuus väravat.
Raul Kivi sõnul oli tähtis see, et meeskond tegutses väljakul algusest lõpuni väga üksmeelselt.

„Jõgeva on suutnud ühtse rusikana mängima hakata, mis on tulemuse seisukohalt väga oluline. Kiidan igat Jõgeva meest, kes oli valmis laupäeva varahommikul ette võtma pika tee Tallinna ning keskenduma mängule suurepäraselt.”

Jõgevamaa Hokiklubi lõpetas I liiga meistrivõistluste avaringi seega kaotuseta, kahe võidu ja viigiga.