Jõgeva hakkajamateks memmedeks valiti Aino Tooming ja Laine Luud

Pühapäeval Jõgeva kultuurikeskuses toimunud Jõgeva linna hakkajama memme väljaselgitamiseks korraldatud konkursi võitsid staazikas kooliõpetaja ja harrastusluuletaja Aino Tooming ning kauaaegne meditsiiniõde Laine Luud.

Jõgeva linna hakkajama memme valimistel osales ligi poolsada pensioniealist daami. Igaüks vastas koosviibimist juhtinud Jõgeva kultuurikeskuse juhataja Airi Rütteri küsimustele, kus tuli rääkida, mis talle meeldib Jõgeva linnas ja mis siin võiks olla teisiti. Võistlejatel tuli näidata oma oskusi ka taidluses.

Pärast paari tunni möödumist tegi konkursi zürii ettepaneku tunnistada hakkajamaks memmeks staazikas pedagoog Aino Tooming.

Et meeskonkurentide vähesuse tõttu jäi valimata Jõgeva linna hakkajam taat, otsustati välja anda teinegi hakkajama memme tiitel, mille pälvis Laine Luud.

Konkursi võitnud Aino Tooming avaldas muljet ennekõike meisterliku luuletuste lugemisega. Ta esitas nii Tiina Sääliku kui ka enda kirjutatud luuletusi.

Aino Tooming ütles konkursil välja ka oma arvamuse Jõgeva linna probleemide kohta: ?Ma olen rajanud Kaiavare kooliaia ning hinnanud ikka ilu. Külastan pidevalt Jõgeva linna raamatukogu ja sooviksin, et selle väärika asutuse ümbrus oleks võimalikult kaunis. Oleks hea, kui raamatukogu läheduses elavad inimesed teeksid korda ka oma koduaiad.?

Aino Tooming ja Laine Luud esindavad Jõgeva linna 1. oktoobril Jõgeva kultuurikeskuses toimuval konkursil, kus valitakse Jõgevamaa hakkajam memm ja taat.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus