Jõgeva haiglas on pühade ajal tavalisest suurem melu

Kolmteist aastat SA Jõgeva haigla juhataja ametikohal olnud Peep Põdderi sõnul ei erine pühadeaegne tööpäev tavapärasest. „Hommikul tuled ikka valvesse ja järgmine hommik lähed puhkad kodus välja, ülejärgmine päev tuled jälle valvesse – nii olen siin peaaegu üle päeva,“ sõnas Põdder.


Olenemata sellest, et tööpäev on üsnagi tavapärane, on haiglas siiski pühade peale mõeldud. „Eks toidukorrad on veidi pühademaigulised, tehakse verivorsti ja antakse hapukapsast. Tavaliselt teevad oma töötajad ka õhtul väikese lauakese ja tulevad korraks kokku,“ kinnitab Põdder ning lisab, et teretulnud nähtus on see, et pühade ajal on haiglas melu natukene suurem – patsientidel käib külas rohkem rahvast.

„Meil on all vaimse puudega inimeste päevakeskus ja nemad küpsetasid kõvasti piparkooke, täna (üleeile – toim.) käisid maja peal kõigile jagamas. Pühad on ikka selline meeldiv ja tore aeg, eks haigetest, kes peavad oma pühad siin veetma, on natukene kahju ka, aga me püüame nende siis olemist veidikene paremaks teha,“ sõnas Põdder.

Jõgeva haigla juhataja sõnul on ülesöömine peamine põhjus, miks pühade ajal arstide poole pöördutakse. „Eestlaste puhul on pühade kõige suurem probleem ülesöömine, armastatakse sellist head rasvast jõulupraadi ja hapukapsaid. Kõik sapikivid hakkavad liikuma ja kõhunäärme põletikud kipuvad ägenema,“ tõi Põdder näite ning lisas, et teiseks põhjuseks on traumatism. „Jõulude ajal ollakse suhteliselt palju väljas ja kui teed on libedad ja võib-olla jalg ka natukene pehmem, siis võib kukkuda või jala välja väänata. Kolmas seltskond on need inimesed, kellel ei ole tavapäevadel aega, aga pühad on vabad ja siis muuhulgas tasub ka arsti juures ära käia.“

Lisaks töö tegemisele saab Jõgeva haigla juhataja pühade ajal korraks ka perega jõule pidada. „Meil on peres üldiselt selline traditsioon, et oleme kõik oma jõuluaja töö järgi seadnud. Mu tütar on ka noor tohter, resident, kes on valves ja leppisime kokku, et oma jõulud saame 24ndal pidada. Jõululaupäeva hommikul lõpetame valve ning esimesel jõulupühal oleme tütrega mõlemad jälle valves,“ ütles Põdder.

„Kui Muhamed ei tule mäe juurde, siis tuleb mägi Muhamedi juurde, nii et vana-aasta õhtul olen valves ja ehk tuleb abikaasa mulle siia ikka külla. Meil on selline omapärane pere, et mina olen jaanipäeval sündinud ja abikaasa vana-aasta õhtul ning meil on siis komme vahel ka jaanipäeval jõululaule laulda,“ rääkis Põdder, kelle sõnul on ka aasta viimasel päeval pere midagi head tohtrile süüa toonud ja ikkagi uksevahelt sisse vaadanud.

DEIVI SUISTE

blog comments powered by Disqus