Jõgeva haiglal uued aknad

Möödunud aastal alanud ja tänavu jätkuvate renoveerimistööde käigus paigaldati Jõgeva haiglale nelisada uut akent, mille tulemusena paranes oluliselt maja soojapidavus.

SA  Jõgeva Haigla juhataja Peep Põdderi sõnul eraldas sotsiaalministeerium raviasutusele ligi miljon  eurot CO2 saastekvoodi  müügist laekunud raha vananenud akende väljavahetamiseks uute vastu, fassaadi soojustamiseks ja uute välisuste paigaldamiseks. 

Kolmekordsed pakettaknad

“Nüüdseks on Jõgeva haigla  üsna lühikese ajaga saanud üle 400 uue akna. Need on kolmekordsed  pakettaknad, mille koefitsiendid jõuavad päris lähedale nõndanimetatud passiivmaja koefitsientidele. Kui vahetutest tähelepanekutest rääkida, siis pärast akende vahetust muutusid kabinetid palju soojemaks ja seda eriti polikliiniku osas, kus ruumid on üldiselt küllaltki jahedad. Maja soojapidavus on paranenud  ja küttevajadus vähenenud. Kas see just küttekulude kokkuhoidu tähendab, on raske öelda, sest

hinnad ju pidevalt tõusevad. Pigem võin öelda, et käib võidujooks küttehindade tõusuga, et kuluks vähem kütet ja me kallinenud kütte eest maksta jõuaksime. Tänu uutele akendele kostab ka liiklusmüra majja vähem,” ütles haiglajuht. 

Ehitajad arvestasid haigla oludega

Akende vahetamise projekti eest vastutav Riigi Kinnisvara aktsiaselts valis riigihankel tööde teostajaks Tartu aktsiaseltsi Eviko.  Kohapealseks projektijuhiks sai ehitusspetsialist Sven Saar, kes on töötanud ka Jõgeva linnavalitsuses.

“Olen tänulik ehitajatele, kes arvestasid, et tööd tehakse haiglas. Raviasutuse igapäevaelu  ja patsientide paranemiseks vajalikku rahulikku ja turvalist miljööd püüti võimalikult vähe häirida. Töö oli korraldatud selliselt, et hilisõhtul kopsimist, puurimist või muud ehitamisega kaasnevat müra ei kostnud. Võimalikult vähe püüti ka tolmu tekitada,” rääkis Põdder.

“Pisut häiris siiski akende vahetamine, sest palatid, kus parajasti seda tööd tehti, tuli tühjaks kolida.

Haiged suhtusid ehitustöödesse  ja sellega kaasnevasse  mõistvalt. Mulle isiklikult tundus, et haiglarutiini tõi see ka teatud elevust. Kui näiteks patsiendiks oli mõni soliidses eas ehitusasjatundja, siis hoidis ta hoolega silma peal, et noored töömehed kõike ikka korralikult teevad,” lisas ta.

Soojustatakse ka välisseinad

Peep Põdderi sõnul jätkuvad haigla renoveerimistööd tänavu teises etapis, mil soojustatakse kahe korpuse välisseinad ja paigaldatakse uued välisuksed. Projekt on juba valmis.

“Teadolevalt on Riigi Kinnisvara juba välja kuulutanud ka vastava riigihanke. Loodame, et pärast ehitajaga lepingu sõlmimist alustatakse kiiresti tööga. Hoone seinad kaetakse  20 sentimeetri paksuselt soojustusvillaga, peale paigaldame keraamilised plaadid.”  

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus