Jõgeva haigla uus kiirabiauto Betti alustab esmaspäeval

Esmaspäeval alustab Jõgevamaal tööd Jõgeva haigla uus kiirabiauto Betti. Tegemist on Mercedes-tüüpi suure kaubikuga Sprinter, mis on  kõrgem kui tema eelkäijad ning nelikveoline.

SA Jõgeva Haigla juhataja Peep Põdderi sõnul osteti kiirabiauto Leedust ja see läks maksma 600 000 krooni. Nimelt ostsid leedulased endale uued kiirabiautod, mis olid ümber ehitatud Eestis, kuid et sealsed majandusolud on hetkel meist kehvemad,  ei suutnud Leedu kolleegid busse käiku anda ega nende liisimise eest maksta. Nii müüdi üks sõiduk liisingujäägi eest  Eestisse ja Jõgeva haigla sai uue bussi 1,2 miljoni krooni asemel kätte 600 000 krooniga.

Põdderi sõnul oli haigla uue kiirabiauto ostmiseks raha kogunud juba möödunud aastast, kui selleks suudeti säästa 415 000 krooni.

Haiglajuhi sõnul on bussi Eestis pisut ümber tehtud ja lisatud üks iste. Auto on küllalt kõrge ja sellepärast peaksid nende talude elanikud, kus on kroonilisi haigeid, vaatama kriitilise pilguga üle oma teeäärsed puud.

“Betti kõige suuremad vaenlased on madalal olevad puuoksad, need tuleks teede äärest maha lõigata,” kinnitas dr Põdder.

Vana kiirabiauto läheb remonti ja jääb siis reservi. Haigla kõige vanem auto, mis praegu on reservis, hakkab osutama patsientidele transporditeenust, viib analüüse ja aitab inimesi vajadusel arsti juurde ning arsti juurest koju.

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus