Jõgeva Haigla sai Vilniusest sõprushaigla

Kootöölepingu raames hakkavad omavahel suhtlema ja üksteise kogemustest õppima mõlema haigla arstid, meditsiiniõed, samuti majandustöötajad. ?Leedulastelt saab õppida, kuidas on võimalik arendada meditsiini ka majanduslikult tagasihoidlikumates tingimustes. Leedu arstiteadus on pälvinud laialdast kuulsust. Eriti hinnatud on Leedu arstide kogemused südamesiirdamise alal,? ütles Jõgeva Haigla juhataja Peep Põdder. Tema sõnul hakkavad haiglad korraldama konverentse, kus asutatakse näiteks konkreetse haiguse ravimispraktikat nii ühes kui ka teises raviasutuses.

Jõgeval viibinud Sapiega Hospitali delegatsioonis oli ka dieediõde, kes kohtus Jõgeva Haigla dieediõega. Kolleegid arutasid võimalust hakata korraldama Jõgeva haiglas aeg-ajalt leedu ja Vilniuse haiglas eesti toitude päevi.

?Me oleme igati huvitatud mitmekesisest koostööst Jõgeva Haiglaga. Selles haiglas on piisavalt palju ruumi, mida on tarvis arukalt kasutada,? lausus Sapiega Hospitali direktor Gediminas Rimdeika, kes juhib raviasutust, millest töötab veidi üle kahesaja inimese.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus