Jõgeva haigla sai Selveri heategevuskampaaniaga 11 712 krooni

Haigla ravijuhi Kalle Piiskoppeli sõnul saab audiomeetriga uurida nii lapsi kui ka vanemaid inimesi. Annetatud summa moodustab vajaliku audiomeetri hinnast umbes viiendiku. Ülejäänu lisab haigla.

“Heategevust haigla jaoks on Jõgeval üsna vähe olnud,? nentis haigla peaarst Peep Põdder.

Tema sõnul pole Jõgevamaa inimesed nii rikkad kui pealinnas. Aga algatus on tehtud ja loodetavasti muutub ka inimeste suhtumine.

Kalle Piiskoppel märkis, et lastel on sageli krooniline nohu ja  keskkõrvas tõsiseid hädasid. Kuulmispuuet aga saab täpsemalt tuvastada ainult audiomeetriga.  “Enamasti on põhjus ravitav, kuid kaugelearenenud kuulmishäireid on juba tunduvalt raskem ravida,? märkis ravijuht. Tema sõnul käis kõrvaarst kevadisel tervisepäeval Tabiveres koolieelikuid kontrollimas ja tuvastas kahel lapsel tõsise kuulmislanguse. “Vanemad ei teadnud seda ega osanud ka lapse kuulmishäirele tähelepanu pöörata. Mõnikord väidetakse ka, et laps on väänik ja ei kuule, aga tegelikult laps tõesti ei kuule, selle peale ei oska vanemad tullagi,? tõdes Piiskoppel.

Tema kinnitusel on nõukogudeaegne traktor T150 ka meeste kõrvakuulmist tublisti rikkunud Seni on Jõgeva haiglal olnud kasutada ka üks vanemat tüüpi audiomeeter, kuid see on juba vananenud ja tõsiselt amortiseerunud. Haigla loodab uue audiomeetri saada järgmise aasta alguses, hinnapakkumine on juba küsitud.

Kampaania “Koos on kergem!? käigus aitas Selver annetusi koguda kümnele haiglale üle Eesti, keskendudes lasteosakondade abistamisele. Lisaks toetas heategevuskampaaniat esimest korda AS Prike. Esimest korda lülitus kampaaniasse ka Jõgeva haigla.

Kokku õnnestus üle Eesti Selverites koguda 477 576 krooni, mis on ligi 90 000 krooni rohkem kui eelmisel aastal.

Heategevuskampaania ajal olid kõikides Selverites üleval korjanduskastid ning kassades müügil kolmes erinevas vääringus annetuskupongid, mis lisati inimese ostusummale. Omalt poolt annetas Selver igalt ostult haiglatele 10 senti, kokku 90 000 krooni.

Seekord pani heategevuskampaaniale õla alla ka AS Prike, annetades haiglate toetuseks 35 000 krooni ja igalt kampaaniaperioodil müüdud Tetley teepakilt 50 senti.

Annetuse said Tallinna Lastehaigla, Tartu Ülikooli Kliinikum, Ida-Viru Keskhaigla, Rakvere, Kuressaare, Võru, Valga, Jõgeva, Pärnu ja Viljandi haigla.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus