Jõgeva Haigla sai linna toetusel uue autoklaavi

“Jõgeva Haigla vajas uut autoklaavi seetõttu, et senised samalaadsed aparaadid olid vananenud ega võimaldanud kvaliteetset tööd teha. Seetõttu muretsesime kaasaegse autoklaavi. Valisime mitme hinnapakkumuse vahel ja otsustasime osta Hispaania firmas Mataschana toodetud aparaadi, mis oli hinnalt soodne ja sobis ka kvaliteeti ja tehniliste parameetrite poolest. Seadme tööd saab pidevalt kontrollida arvutiga. Samuti võimaldab arvutiühendus võtta ühendust tootjaga ja küsida nõu, kui aparaadi töös peaksid probleemid tekkima,” ütles SA Jõgeva Haigla juhataja Peep Põdder, kes tutvustas autoklaavi koos ülemarst Kalle Piiskoppeliga. Peep Põdder märkis, et autoklaav võimaldab muuta steriilseks meditsiinilisi instrumente, voodipesu ja muudki, mida on vaja patsientide ravimisel ja hooldamisel.

“Ruumi, kus on autoklaav, patsiendid ei pääse. Haige, keda opereerima hakatakse, võib aga olla kindel, et kasutatakse vaid selliseid instrumente, mis on täielikult bakteritevabad,” selgitas haiglajuht Põdder.

Jõgeva haigla uus autoklaav maksab 300 000 krooni. “Otsustasime investeerida haiglasse, sest soovime, et Jõgeva linnas ja maakonnas oleksid tugevad ja terved inimesed. Hea, et haiglas on eesotsas Peep Põdderiga võimekas ja vastutustundeline juhtkond, kes on suuteline raviasutust edasi arendama,” toonitas Jõgeva linnapea Viktor Svjatõ?ev, kel paluti esitlemisel selga panna roheline värvi steriilne kittel ja autoklaavi tööd proovida.

“Praegune koalitsioon jätkab ka edaspidi maakonna suurema raviasutuse toetamist,” kinnitas Jõgeva abilinnapea Aare Olgo.

Haigla juhataja Peep Põdderi sõnul on haiglal tuleval aastal plaanis soetada uus gastroskoop.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus