Jõgeva haigla ja Lääne-Tallinna Keskhaigla juhid vahetavad kohad

Peep Põdderi sõnul oleks Jõgeva haigla juhi koha vastuvõtmine talle tõsine väljakutse. Jõgeva haigla olukorraga on ta tutvunud ja kõige paremas seisus siinne haigla tema hinnangul just ei ole.

“Kui ma otsustan Jõgeva kasuks ja nõukogu mind toetab, tuleks haigla teenused üle vaadata. Kindlasti peaks Jõgeva suutma pakkuda ka Tartule taastusravi ja rehabilitatsiooniteenust, samuti võiks mõelda spa-tüüpi ravikeskusele, kus kasutatakse veeprotseduure. Rohkem saaks jõgevalasi aidata ka pealinna või Tartu eriarstid, kes saaksid Jõgeval kindlad vastuvõtuajad,” rääkis võimalik tulevane haiglajuht.

Probleemiks ka killustatus

Peep Põdderi sõnul on Jõgeva haigla probleemiks ka killustatus, sest maakonnas tegutseb kolm haiglat, lisaks Jõgevale veel ka Põltsamaal ja Mustvees. Ta mõistab, et inimene tahab meditsiiniteenust saada võimalikult kodu lähedalt, kuid alati pole teenuste arvu suurendamine kõige mõistlikum.

Põdder kavatseb kolida oma maakoju Emumäe lähedale Sallasse, kuhu on Jõgevalt umbes 24 kilomeetrit.

Ta lisas, et peale Jõgeva haiglajuhi koha on tal veel pakkumisi, neist mitu Tallinna, kuid väljapoole meditsiini. “Küllap saaksin ka üldjuhina hakkama,” märkis ta.

Jõgeva haigla nõukogu ja Jõgeva vallavolikogu esimees rahvaliitlane Vahur Kukk kinnitas, et Põdder on Jõgeva haigla juhi kohale ainus kandidaat. Kuke sõnul on senine haiglajuht Agris Koppel soovitanud kandideerida ka haigla arengukava koostada aidanud Leho Tamverel, kuid nõukogu otsustas, et ainsana kuulatakse reedel ära Peep Põdder.

Vahur Kukk ütles, et Jõgeva haiglal on jooksvad võlad. Raviasutus vajaks kindlasti lisaraha, osutamaks neid teenuseid, milleks kohapeal arstid olemas, kuid haigekassa lepingutega praegu kate puudub. Kuke hinnangul tuleks suurendada ambulatoorse ravi võimalusi. Praegu on haiglal 19 valdkonna litsentsid, tõenäoliselt tuleks neid juurde taotleda.

Konkurss alati tulemust ei anna

Lääne-Tallinna keskhaigla juhi konkursi 23. veebruaril võitnud senine Jõgeva haigla juht Agris Koppel ütles uudisteagentuurile BNS, et avalikku konkurssi Jõgeva haiglale uue juhi leidmiseks esialgu plaanis välja kuulutada pole.

Jõgeva linnapea Viktor Svatõ?ev eeldab, et haiglajuhiks pürgiv Peep Põdder ei võta seda ajutise ametina, kuid peab küsitavaks, miks ei korraldatud avalikku konkurssi.

“Praegu võib jääda mulje, et inimene tahab kuhugi maanduda, ajutiselt haavu lakkuda ja tähelepanu alt eemal olla,” ütles Jõgeva haigla nõukokku kuuluv linnapea BNSile. “Nagu ei usu, et Tallinna kogemusega inimene soovib end matta Jõgeva haiglasse.”

Reformierakonda kuuluv Svjatõ?ev nentis, et ei tea valiku tagamaid. “Sellistel puhkudel on kombeks korraldada konkurss, kuigi ka see ei pruugi anda parimat tulemust,” tõdes linnapea, lisades, et eelmise haiglajuhi konkursil oli väärt kandidaatidest puudus.

Svjatõ?ev ütles, et enne otsustamist soovib ta ära kuulata Põdderi seisukohad. “Kõige tähtsam on, et Jõgeva haigla hakkaks pakkuma head teenust ning abivajajad ei peaks sõitma Tartusse,” lausus linnapea.</P>

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus