Jõgeva Gümnaasiumis võttis üksteiselt mõõtu sadakond mälumängurit

Seegi, et varem kaks korda paarismälumängureid karikaetappidel võõrustanud Jõgeva sai õiguse korraldada meistrivõistlusi, on omaette saavutus, sest varem on paarismälumängu meistrivõistlused peaaegu eranditult toimunud Tallinnas.

Meistrivõistlustel osales ka seitse Jõgevamaa mälumängupaari, neljast koolinoortevõistkonnast kolm oli pärit just meie maakonnast.

Ürituse korraldasid, küsimused koostasid ja mängu juhtisid ise Eesti tasemel edukalt mälumängu mängivad Arko Olesk ja Jõgeva Gümnaasiumi ajalooõpetaja Tiit Naarits.

Parimad Olander-Salis

Pingelise mälumängu võitis Tallinna meestest mälumängupaar Aare Olander-Indrek Salis, kes kogusid 85 punkti 120 võimalikust. Samad mehed on koos mängides tulnud Eesti meistriks ka varem, kaks aastat tagasi. Eelmisel aastal Jõgeval toimunud paarismälumängu karikaetapil esines nimetatud paar samuti tublilt, tulles teiseks.

Vaid ühe punktiga kaotas võtjatele samuti pealinnast kohale sõitnud paar Ove Põder-Tauno Vahter, kes veel 35 küsimuse järel kaotasid võitjatele üheksa punktiga. Kolmas koht läks 80 punktiga Pärnu-Rakvere paarile Jaan Allik-Andres Pulver.

Teist aastat järjest parimaks Jõgevamaa paariks tulnud Ahto Olesk ja Gennadi Lasdan said kokkuvõttes 36. koha ja kogusid 43 punkti. Parima noortevõistkonna liikmed Sandra Maasalu ja Jens Raevald õpivad Jõgeva Gümnaasiumis ning kuulusid ka tänavu gümnaasiumiealiste koolinoorte meistritiitli võitnud võistkonda.

Korraldajad jäid rahule

Üks ürituse korraldajatest, Jõgeva Gümnaasiumi ajalooõpetaja Tiit Naarits ütles, et mäng oli väga kõrgetasemeline nii selle poolest, et Eesti absoluutsetest mälumängutippudest olid puudu vaid mõned üksikud ning ka tulemus ? kaks kolmandikku maksimaalsetest võimalikest punktidest ? on üsna harvaesinev.

Tiit Naarits jäi mälumänguga väga rahule, kuid kinnitas, et küsimuste koostamise ja võistluse korraldamisega kaasneb suur pinge. Esimesed mõtted, millised võiksid olla esitatavad küsimused, pandi paberile juba veebruaris.

Arko Olesk, kes on mälumänguga seotud olnud juba üheksa aastat, ütles, et kuigi mõned mälumängijad hindasid küsimusi pisut liiga rasketeks, teised keskmisest kergemateks, jäid kõik kokkuvõttes võistlusega väga rahule. Olesk kinnitas, et Eesti tipptasemel paarismälumäng tuleb Jõgeval kindlasti ka järgmisel aastal. Tema sõnul sai üritus toimuda tänu Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupi, Jõgeva linna ja Jõgeva Majandusühistu toetusele.

Kuuekümne küsimuse hulgas, mida oli veidi rohkem kui mälumängudel tavaliselt, olid ka mõned meie maakonda puudutavad pähklid.

Küsiti näites Jõgeva Gümnaasiumi koolilaulu autorit, samuti erialast tööd Jõgeva abiprokurörina alustanud riigikontrolöri nime. Küsimusi oli väga erinevatest teemavaldkondadest: film ja teater, kirjandus, kust ja muusika, eluviisid, sport, teadus ja tehnika, geograafia, loodus, poliitika, majandus, ajalugu. Omaette osa moodustasid küsimused Beneluxi maade kohta, väga palju oli pildi- ja muusikaküsimusi.

Küsiti ka iseenesest lihtsaid asju, mille peale aga ka kõik kogenud mälumänguridki ei tulnud. Näiteks tuli ära tunda matemaatikas kasutatav teoreemi tõestust tähistav m.o.t.t. märk ning tunda ära Puhjast pärit tele- ja filmitegelane Maie Põld, kes lugejale tuttav Maie ja Valduri lugudest.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus