Jõgeva Gümnaasiumis pidasid aru õpetajad 18 riigist

Üleeile saabusid Jõgeva Gümnaasiumi 18 Euroopa riigi haridustöötajad, et kahe päeva jooksul arutada võimalusi, kuidas arendada noori läbi rahvusvahelise koostöö.

Kooliprojekt ESTIA toob igal aastal kokku õpetajad ja õpilased üle Euroopa. Projekti eesmärgiks on kasvatustöö täiustamine ühiste projektide, tegevuse ja kohtumiste kaudu.

Projekti juured on aastas 1989, Jõgeva Gümnaasium liitus ESTIA-ga kaks aastat tagasi. Nimetatud kooliprojektist saab osa võtta ainult üks kool igast Euroopa riigist, võrgustikku pääsemiseks peab koolil olema soovitaja. Jõgeva Gümnaasiumi kaasamiseks andis soovituse Jyväskyla Cygnaeus-lukio Soomest, mis on ESTIA-ga seotud juba aastast 1996.

Raha projektis osalemiseks sai Jõgeva Gümnaasium üle-euroopalisest haridusprogrammist Comenius.

Kohtutakse kaks korda aastas

ESTIA konverentsid toimuvad kaks korda aastas. Sügisel, tavaliselt oktoobrikuus, kogunevad õpetajad. Kevadel, kas aprillis või mais, õpilased. Tegemist on rändüritusega, mis liigub ühest riigist teise, nüüd oli järg jõudnud Eestini.

Õpilastele suunatud konverentsid on keskkonnateemalised, iga kord vaadeldakse lähemalt mingit kindlat valdkonda. 2007. aastal käisid Jõgeva Gümnaasiumi õpilased Soomes metsateemalisel konverentsil, selle aasta kevadel külastati Rootsit, kus osaleti ökoloogiaalasel konverentsil. 2009. aasta mais ootab ees päikeseenergia teemaline konverents Hollandis.

“See loob võimaluse suhelda teiste riikide noortega, arutada kõigile olulisi probleeme ja otsida neile üheskoos lahendusi, luua tulevikuks sildu ja sõprust,” kiitis Jõgeva Gümnaasiumi direktor Taisto Liivandi projekti.

Kevadiste kogunemiste ette valmistamine on sügisel koos käivate õpetajate ülesanne.

Vastuvõtt laulu ja tantsuga

Külalised võeti neljapäeval Jõgeva Gümnaasiumis vastu tantsu ja lauluga. Kõlasid eestipärased viisid: “Kungla rahvas”, “Helin”, “Looja, hoia Maarjamaad”.

Kui algas tantsuetteaste, haarasid mitmed väliskülalised fotoaparaadi järele, et rahvariietes tantsijad jäädvustada.

“Konverentsi üks eesmärk on tutvustada oma riiki, nii saame me Eestit tutvustada. Sellepärast ka selline vastuvõtt,” rääkis Mölder.

Pärast kontserti pidas lühikese tervituskõne Jõgeva Gümnaasiumi direktor, kes avaldas lootust, et väliskülaliste päevad siin Eestis on meeleolukad ja nauditavad. Kõnele järgnes tutvustusring, mis mõeldud eelkõige selleks, et uustulnukad ennast ja oma kooli esitleda saaksid. Kui lühikene sissejuhatus peetud, algas töö rühmades.

Et tööpäeva pisut vaheldust tuua, külastati Palamuse muuseumi, kus õpetajad said tutvuda eesti kooli ajalooga.

“Alguses oli plaan ka Elistvere loomaparki minna, kuid see ei mahtunud ajagraafikusse,” rääkis Mölder.

Ka reedese päeva kava oli tihe, puhkepause peeti vaid söömiseks. Külalised veetsid Jõgeval kaks päeva, laupäeval tutvutakse Tallinnaga.

LIIS ROHTMETS

blog comments powered by Disqus