Jõgeva gümnaasiumid lõpetavad tegevuse

Üleeilsel istungil võttis Jõgeva linnavolikogu vastu otsuse lõpetada Jõgeva gümnaasiumi ja Jõgeva ühisgümnaasiumi tegevus alates 2013. aasta 31. augustist.

Jõgeva abilinnapea Mihkel Kübara sõnul tutvusid volikogu komisjonid juunis linnavalitsuse esitatud eelnõuga Jõgeva gümnaasiumi ja Jõgeva ühisgümnaasiumi tegevuse lõpetamisest. “Linnavalitsuse palvel jäeti  eelnõu suvise istungi päevakorrast välja, sest puudus veel haridus- ja teadusministri käskkiri Jõgeva riigigümnaasiumi moodustamise kohta. Nüüdseks on minister  vastava dokumendi allkirjastanud ja me liigume haridusuuenduste segaduses selguse poole. Seega on  alus võtta vastu otsus gümnaasiumide tegevuse lõpetamisest ning teavitada sellest koole ning lapsevanemaid,” ütles ta.

Linnavalitsuse haridustöö peaspetsialist Helle Kajaste tõdes, et kahe gümnaasiumi likvideerimine on vajalik samm  hariduselu ümberkorraldamiseks.

“Linnavalitsuse teemakohast eelnõud otsustas toetada ka haridus- ja kultuurikomisjon, kusjuures kaks komisjoni liiget ei hääletanud,” ütles komisjoni esimees Taisto Liivandi.   Jõgeva linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Aare Olgo avaldas arvamust, et tänaste gümnaasiumide  tulevik peaks sõltuma sellest, kas riigigümnaasiumi hoone saab tuleva aasta septembriks valmis ning kuivõrd võime selles kindlad olla.

“Viljandis alustas küll formaalselt tegevust  riigigümnaasium, mis aga paikneb seitsmes hoones,”  tõi ta näite.  

“Praegu on ehitajad ja kõik objektidega seotud ametkonnad kinnitanud, et Jõgeva riigigümnaasiumi hoone ehitamine kulgeb graafikukohaselt,” teatas abilinnapea Mihkel Kübar.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus