Jõgeva Gümnaasiumi teise klassi lapsed said jõulukingiks ausa koolipoisi leitud raha

Jõgeva Gümnaasiumi teise klassi õpilased saavad jõuluürituse korraldamiseks kulutada raha, mille koolipoiss Hendrik linna tänavalt leidis ning politseijaoskonda viis.

Raha omanik ei tulnud sellele ettenähtud tähtajaks politseisse järele ja vastavalt seadusele andsid politseiametnikud raha üle Jõgeva linnavalitsusele. Linnavolikogu otsustas omakorda raha jõulupühadeks Hendriku klassile kinkida.

Hendrik rääkis, et möödunud aastal jalutas ta Jõgeva kesklinnas ning leidis tänavalt 1100 krooni. “Viisime selle raha koos vanematega politseimajja. Arvan, et inimesed võiksid raha hoolikamalt hoida, kindlasti ei tohi aga leitud raha oma taskusse panna, sest nii on ju ebaaus. Aususest on mulle rääkinud ema ja isa. Käitumise ja inimeseõpetuse tunnis on aususest ja väärikusest paljugi rääkinud meie  klassijuhataja Astrid Kabel.

Käin ka Jõgeva Gümnaasiumis treener Rainer Võsaste juhendamisel korvpalli mängimas, mistõttu tean, et ausus ja meeskonnakaaslastest lugupidamine on väga oluline ka spordis.”

Raha klassi jõuluürituseks

Õpetaja Astrid Kabeli sõnul on Hendrik viisakas ja sõnakuulelik poiss, kes õpib viitele ja iseäranis hästi tuleb toime matemaatikaga. “Klassikaaslastele on ta hea õppeedukuse ja tubli käitumisega kindlasti eeskujuks. Hendrik on tagasihoidlik poiss ja usun, et raha leidmise loost rääkis ta kõigepealt ehk mõnele heale sõbrale. Mina sain sellest  põhjalikumalt teada alles siis, kui selgus rõõmus uudis, et saame sama raha nüüd jõuluettevõtmisteks kasutada,” lausus pedagoog.

Hendrik arvas, et selle raha eest võiks klassi jõulupeolauale ka maitsvaid toite osta, kusjuures iseäranis tore oleks midagi magusat süüa. “Arutame veel kogu klassiga, mida selle raha eest teha. Eks jõulude puhul saab ju mõndagi toredat ja huvitavat ette võtta, ” ütles klassijuhataja Astrid Kabel.

Ehkki Hendrik õpib alles teises klassis, on ta mõelnud ka tulevasele elukutsele. “Ma soovin õppida politseinikuks ning hakata tänaval korrarikkujaid kinni võtma, ” teatas poiss.

Palju meeldivaid emotsioone

Seoses Jõgeva linnavolikogu 2008. aasta lisaeelarve menetlemisega oli koolipoisi  rahaleidmise lugu kõneaineks ka Jõgeva linnavolikogu istungil.

“Küllap tekitas see juhtum meis kõigis tõeliselt meeldivaid emotsioone. Mõnelgi võib tekkida tahtmine leitud asi endale võtta. See tubli laps aga teadis, et raha tuleb selle omanikule tagasi viia, sest temal võib ju seda väga vaja minna. Ma usun, et niisugused tõekspidamised saavad ennekõike alguse kodunt. Selle poisi vanemad väärivad igati tunnustamist,” märkis linnavolikogu esimees Ants Prii.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus