Jõgeva Gümnaasiumi juubelil toetati jäähalli ja Alo klaveriklassi

Möödunud laupäeval peetud Jõgeva Gümnaasiumi 95. aastapäeval ja vilistlaste kokkutulekul annetasid paljud osalenud raha jäähalli ehitamiseks Jõgevale ja Alo Mattiiseni klaveriklassi rajamiseks Jõgeva Muusikakooli.

Jäähalli ehitamise algataja, kooli vilistlane Uno Veski esitles Jõgeva Gümnaasiumi fuajees jäähalli eskiisprojekti ja maketti ning spordirajatise ehitamise plaane tutvustavaid ajaleheartikleid. Kooli vilistlased kasutasid agaralt võimalust toetada jäähalli rajamist.

“Südamlik tänu kõigile toetajatele,” ütles Uno Veski ning teatas, et lähiajal on plaanis viia jäähalli makett ja annetustekarp mõnda suuremasse Jõgeva kauplusse, milleks kaubandusfirmadega läbirääkimisi peetakse.

Jäähallist  rääkis kooliaastapäeva kontsert-aktusel ka Jõgeva linnapea Kalmer Lain, kes nimetas selle spordirajatise ehitamist mitte unistuseks, vaid reaalsuseks. “Hea, et meie koolist on võrsunud sedavõrd entusiastlikult ja järjekindlalt tegutsevaid mehi,” kiitis Jõgeva Gümnaasiumi direktor Taisto Liivandi kooli vilistlast Uno Veskit.

Vilistlaste kokkutulekul annetati raha ka Alo klaveriklassi rajamiseks Jõgeva Muusikakooli. “Alo Mattiiseni klaveri taastamine ja temanimelise muusikaajaloo klassi rajamine on helilooja mälestuse jäädvustamiseks ja kultuurilooliselt väga tänuväärne ning vajalik ettevõtmine,” märkis Alo kunagine klassijuhataja, Jõgeva linna aukodanik Eino Veskis.

Maavanem Viktor Svjatõšev, kes on samuti üks vilistlastest, pidas Jõgeva Gümnaasiumi juubelipidustustel tervituskõne, kus toonitas kooli rolli Jõgevamaa haridusloos.    

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus