Jõgeva Föönix Orimattilas

Kolm päeva Soomes Orimattila linnas veetnud tantsijad jäävad nii  reisi ennast kui ka inimesi, esinemisi ja linnakest mäletama veel paljudeks aastateks. Jõgeva valla sõprusvald Orimattila asub 80 km kaugusel Helsingi ja 25 km Lahti linnast.

Eelmise aasta juulis Eesti Rahva Päeval Laiuse lossivaremetes  viibinud ning Jõgeva valda külastanud Orimattila linna volikogu esimehele Kalle Jokinenile ja tema perele avaldasid meie kaunis loodus, huvitavaid üritused ning meeldivad võõrustajad nii head muljet, et otsustati  Jõgevalt külla kutsuda noorte tantsurühm.

Jõgeva Vallavalitsus tegi ettepaneku Anne Jokinenile, kes oli üks tantsupäevade korraldajatest, saata Orimattila tantsupäevadele Jõgevat esindama tantsurühm Föönix.

11.-13. veebruarini avaneski meil tänu võõrustajatele ja Jõgeva vallavalitsuse, Jõgeva Linnavalitsuse ja Pajusi Vallavalitsuse ning meie vanemate toetusele võimalus veeta kolm imetoredat päeva  Soomes. Enne reisi tegime ohtralt trenni, et üle pika aja koos tantsides ikka ühtsed ning loomulikult ka täpsed olla. Vastutus oli suur, sest teadsime, et esineda tuleb suurele rahvahulgale Erkko-Lukio koolis toimuval gümnaasiumi vanema astme õpilaste ballil, esindades Eestit,  Jõgeva valda, Jõgeva Gümnaasiumi ja oma tantsurühma. Meie tantsurühma kuuest neiust viis õpivad Jõgeva Gümnaasiumis. Õnneks sujusid nii meie kui ka teiste esinejate tantsud ilma suuremate äpardusteta. 800 inimesest koosneva publiku seas olid peale Erkko-Lukio kooliõpilaste veel nende vanemad ja tuttavad, kuid oli  ka linna esindajaid. Teiste hulgas oli kohale tulnud ka Orimattila linnapea Martti Heinonen, kes käis meid hiljem isiklikult kiitmas ning tänamas. 

Need kolm päeva selles Soome väikelinnas andsid meile suurepärase võimaluse tutvustada Eesti noorte positiivseid külgi piiri taga ning näha neid ka teistes.

Meil oli rõõm tõdeda, et ka paljud Erkko-Lukio õpilased tegelevad meelsasti tantsuga. Kooli õpilased ning õpetajad võtsid meid vastu ülima heameele ning
viisakusega. 

KATI KASK, Föönixi tantsija

blog comments powered by Disqus