Jõgeva ettevõtja ostis kahekordse bussi

Jõgevalane Harry Poom on aastaid töötanud auto- ja bussijuhina. ?Varem olin palgatööline, nüüd otsustasin aga hakata füüsilisest isikust ettevõtjaks ja proovida oma võimeid erasektoris. Sugulastelt saadud pärandus, võit Bingo lotoga, sihtasutusest Jõgevamaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskus saadud toetus ning sõpradelt saadud laenud võimaldasid osta kasutatud kahekordse bussi. Mõtlesin, et turule tuleb ikka tulla sellega, mis jõgevamaalastele varem tundmatu,? rääkis Poom

Omanik istub ise rooli

Omanik hakkab bussi juhtima ise. Enne vastutusrikka tööga tegelema hakkamist käis ta täienduskursustel Põltsamaa Kodu- ja Põllutöökoolis. ?Minu heaks õpetajaks on olnud teenekas transpordiettevõtja Liia Saatre,? kiitis Harry Poom

Eile tegi kahekordne buss proovisõidu liinil Jõgeva-Põltsamaa. Proovisõidul viibisid majandusminister ja peaministrikandidaat Andrus Ansip, maavanem Aivar Kokk, Riigikogu liikmed Margi Ein, Mai Treial ja Mati Kepp, Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev ja Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots ning mitmete ideede generaator Peep Lillemägi.

Enne sõitu õnnistas bussi EELK Jõgeva koguduse õpetaja Valdo Reiman.

Aidu lasteaed-algkooli õpilased olid möödasõitvat bussi lillede ja lipukestega tervitama tulnud.

Bussis saab ka konverentse korraldada

Harry Poom märkis, et kahekordne buss hakkab tulevikus sõitma vastavalt tellimustele nii Eestimaa kui ka välisriikide teedel. Bussi on plaanis paigaldada tualettruumid ja avada väike kohvik, kus müüakse karastusjooke. Eraldatakse ruum, kus väiksem seltskond saab omavahel nõu pidada. Poomi sõnul kutsutakse seda kohta staabiks.

Eraldi avatakse bussis kabe- ja malenurk, mille peremeheks saab kogenud lauamängur Lembit Maidla.

Bussiomanik arvab, et buss sobiks hästi ka mitmesuguste konverentside korraldamiseks. ?Nii saaks korraldada näiteks Jõgevamaa-teemalise foorumi ja kui arutatakse ühe valla küsimusi, peatuks buss selles vallas ja kohalikud inimesed saaksid teemakohast juttu kuulama tulla,? märkis bussi omanik.

Kahekordsesse bussi vajatakse tööle baaridaami, koristajad, ekskursioonijuhti ja arvatavasti veel mitmeid uusi töötajaid.

Täpsemat infot kahekordse bussi kohta saab e-posti aadressilt kahekordne@hot.ee

Bussifirma Sebe pani kahekordsed bussid Tallinn-Tartu liinile juba mitu aastat tagasi. Kahekordsete bussidega suudetakse pakkuda rongiga võrreldavat mugavust ja kvaliteeti. Reisijate Tallinna ja Tartu vahet vedamiseks kasutab Sebe seitset kahekorruselist bussi. Kõige uuemad bussid on ehitatud 1995. ja 1996. aastal.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus