Jõgeva esindus on visiidil Leedu sõpruspiirkonnas

Teisipäevast neljapäevani viibib Leedu sõpruslinnas Jonavas ja selle ümbruses Jõgeva linna delegatsioon, kes on huvitatud eelkõige Agrochema firmale kuuluva agrokeskuse väljanägemisest ja majandamisest.

Jõgeva linnavalitsuse arenduse peaspetsialisti Erki Tederi sõnul tutvutakse Sheduva linnas asuva Agrochema firmale kuuluva agrokeskusega. “Just analoogne agrokeskus on plaanis rajada aastatel 2009-2010 ka Jõgevale. Jonavas on plaanis kohtumine linnapeaga ja vastuvõtt linnavalitsuses, samuti Jonava ärikeskuse külastamine ja teisigi ärikohtumisi,” ütles ta. Kahekümneliikmelisse delegatsiooni kuuluvad erinevate valdkondade ettevõtjad, samuti Jõgeva linnapea Viktor Svjatõšev, abilinnapea Aare Olgo, linnavolikogu esimees Ants Prii ja aseesimees Ivo Kütt.

“Suhted Jõgeva ja Jonava vahel said alguse 2007. aasta sügisel. Õige mitmel korral on Jõgeva inimesed käinud Jonavas ja nende inimesed siin. Näiteks linnapea Viktor Svjatõševil on see juba kolmas kord viibida Jonavas erinevate delegatsioonide koosseisus. Oluline on märkida, et kontakt Jonavaga sai alguse suuresti tänu mõlemas linnas tegutsevale ettevõttele Agrochema ja eelkõige tänu firma Eesti osa peadirektorile hr Raimondas Zdančiusele,” teatas linnavalitsuse arenduse peaspetsialist Erki Teder.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus