Jõgeva esimese teenetemärgi sai Kaarel Tetsmann

“Teenetemärki me eelmisel aastal välja ei andnud, kuigi vastav statuut oli olemas juba siis,? rääkis Jõgeva abilinnapea Kalmer Lain. Abilinnapea Aare Olgo lisas, et teenetemärk antakse välja elutöö eest ja Kaarel Tetsmanni autasustati kauaaegse muusikapedagoogi töö eest, teda peeti meeles kui hinnatud ja tunnustatud koorijuhti, paljude õpilaskooride ning Jõgeva Meeskoori “Mehis? dirigenti, meest, kes on Jõgeva muusika- ja koorielu pikka aega koos hoidnud.

Ühekordsete sähvatuste eest ei anta midagi

Lain kinnitas Vooremaale, et kui teenetemärgi saamisega kaasnes ka 5000-kroonine rahaline tunnustus, siis linna aumärgid, nagu aukirjadki, on vaid austusavaldus. Lisaks teenetemärgile andis Jõgeva linn välja kaheksa aumärki ja viis aukirja.

Üks aumärgi saaja, Jõgeva abilinnapea Aare Olgo, ütles, et ka aumärkide puhul on kirjas küll eelmise aasta teened, kuid tegelikkuses on arvestatud ikkagi sellega, et inimesed on järjekindlalt Jõgeva linnas midagi teinud. ?Ühekordsete sähvatuste eest ei anta midagi,? kinnitas Olgo.

?2006. aasta on Aare Olgole olnud üsna pingeline,? rääkis Lain. ?Aumärgi sai ta küll Jõgeva linna staadioni ehitamise korraldamise eest, kui peale staadioni mahtusid sellesse aastasse ka ühisgümnaasiumi, muuseumi ja Rohutirtsu lasteaia juures tehtud tööd. Tööd oli palju ja kuidas me siis inimest tunnustame, kui ta teeb hästi tööd? Kas patsutame niisama õla peale??

Jõgeva linna aumärgi sai kauaaegne matemaatikaõpetaja ja õppealajuhataja Astra Pern, kellel möödus 30 aastat õpetajatööd Jõgeva Gümnaasiumis. ?Astra Pern osales ka aasta õpetaja konkursil ja on igati tunnustust väärt,? rääkis Lain.

Teine teenekas õpetaja, kes sai mullu ka maakonna aasta koolitaja tiitli omanikuks, on Jõgeva Täiskasvanute Keskkooli direktor Reet Kikkas. ?Tema kohta on kostnud õpilaste ja vilistlaste hulgast kiidusõnu, et ta selle kooli eest on seisnud ja on aidanud neid noori inimesi, kelle haridustee mingil põhjusel gümnaasiumis või põhikoolis pooleli jäänud,? rääkis Lain.


Treener on paljudele kui teine isa

Aumärgi saajate hulgas oli ka kaks treenerit, jalgpallitreener Igor Orlov ja jäähokitreener Kaido Poom. ?Igor Orlov on 10 aastat Jõgeva Spordiklubi Noorus koos hoidnud. Ta on oma ala suur entusiast, kelle ümber on tekkinud lausa lapsevanematest fänniklubi ja paljudele lastele on ta nagu teine isa,? ütles Lain.

Kaido Poom on aastaid Jõgeva linnas jäähokitraditsioone arendanud. ?Kunagi mängisin ka ise jäähokit ja Poom on ka minu treener,? meenutas Lain.

Muinsuskaitseameti Jõgevamaa vaneminspektor Helju Sihver sai Jõgeva linna aumärgi teenete eest Betti Alveri muuseumi rajamisel, AS Valmeco juhataja Rein Mõts aga ettevõtluse arendamise ja töökohtade loomise eest Jõgeva linnas.

Jõgeva linna aumärgi sai teiste hulgas ka maavanem Aivar Kokk ? kella paigaldamise eest Jõgeva linna. “See kell lööb iga veerand tunni tagant ja meie linnavalitsuses ei pea enam kella vaatama ? kõik istungid algavad nüüd õigel ajal,? kiitsid Olgo ja Lain.


Suurem pidu tuleb soojemal ajal

Jõgeva linna aukirjaga autasustati Endre Varikut, kes valiti möödunud aastal Eesti parimaks invasportlaseks, saavutades puuetega inimeste võistlusel kaugushüppes esikoha.

Janek Varblas ja Heini Reiman said aukirja vabaõhulavastuse “Kassirabal? korraldamise eest. ?See on ühtlasi ka tunnustus Jõgeva Linna Teatrile,? lisas Lain.

Sotsiaalhooldustöötaja Malle Jeltsova sai aukirja kohusetundliku ja pühendumusega tehtud sotsiaaltöö eest.

Aukirja sai ka jõuluvana ? Jõgeva linna maine kujundamise eest. Et viimasel ka ilmataadiga koostöö lõpuks sujus ja vabariigi aastapäevaks korralikku jõuluilma jätkus, otsustas Jõgeva Linnavalitsus, et suurem pidu korraldatakse linnarahvale soojemal ajal.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus