Jõgeva eramuomanikele on kingitud 700 suitsuandurit

Eelmisel laupäeval oli Jõgeva kultuurikeskuses järjekordne koduohutusalane teabepäev. Seekord oli kutsutud ka kõik need  eramuomanikud, kes polnud linnapoolse kingitusena suitsuandurit veel saanud.  

Jõgeva linnavalitsuse ja Jõgevamaa päästeosakonna koostöös valminud koduohutuse projekt “Igasse majja suitsuandur” käivitus kolm aastat tagasi. Selle eesmärgiks oli anda linnarahvale koduohutusalast koolitust ja kõikidele eramajade omanikele tasuta suitsuandur. Tunamullu oli andurisaajate nimekirjas 240, mullu 246 ja tänavu 227 inimest.

“Nüüd peaksid linna kõik eramajad meie kingitud suitsuanduriga varustatud olema. Korraga ei lubanud linna eelarve kõiki anduritega varustada, seepärast tegime seda kolmes etapis.  Kingituseks kulutatud kümned tuhanded kroonid on aga üsna väike summa, võrreldes tulekahju tekitatud kahjuga. Juba siis, kui suudame sellega kasvõi ühe maja tulekahjust päästa, on meie programm hästi töötanud,” kommenteeris Jõgeva abilinnapea Aare Olgo linna tuleohutusalast ettevõtmist ja soovitas nendel, kes on saanud kutse tulla suitsuandurit saama, kuid pole saanud tulla, astuda linnavalitsusest läbi ja tasuta andur vastu võtta. 

Õppepäeval rääkis Lõuna-Eesti Päästekeskuse ennetusbüroo juhtivspetsialist Tõnu Vare  võimalustest, kuidas oma kodu ohutuks muuta: kuhu ja kuidas paigaldada suitsuandurid, millised on esmased tulekustutusvahendid ja kuidas neid kasutada ning kuidas õnnetuse korral tegutseda. Kultuurikeskuse taga said kõik soovijad oma käega proovida, kuidas vaht-, süsihappegaasi- ja pulberkustutid töötavad ja leeke lämmatavad.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus