Jõgeva Elamu veab üheksa Läänemaa valla prügi

 

Tuleva aasta 1. veebruarist hakkab Läänemaa üheksa omavalitsuse – Ridala, Oru, Martna, Risti, Kullamaa, Lihula, Hanila, Nõva ja Vormsi valla — prügi vedama Jõgeva Elamu, kes tegi konkursil olmejäätmete, paberi ja ohtlike jäätmete veoks kõige odavama pakkumise.

iii

Jõgeva Elamu juristi Merike Valgmäe sõnul sõlmiti nendega leping kolmeks aastaks. Ettevõte peab Läänemaale muretsema spetsiaalse auto ning palkama ka autojuhi, sest Jõgeva masinatel ei tasu Läänemaa vahet sõita. Enamik Läänemaal kokku kogutavast prügist läheb Tallinna lähedale Jõelähtme prügilasse.

Konkursi tingimuste järgi võib selle võitja prügiveohindu kolme aasta jooksul kümnendiku võrra tõsta.

Haapsalu on prügiveokonkursi ise korraldanud, samuti polnud ühise konkursiga ühinenud Taebla ja Noarootsi vald Läänemaal.

Soovi vedada Läänemaa üheksa valla prügi avaldasid ka Ragn-Sells ja Veolia Keskkonnateenused ehk endine Cleanaway. Aastaid tagasi Läänemaalt Eesti vallutamist alustanud Ragn-Sells pidi paraku tunnistama Jõgeva Elamule allajäämist ja loovutama Läänemaa prügiveomonopoli.

Aktsiaselts Jõgeva Elamu on asutatud 1997. aasta 3. septembril  munitsipaalettevõttest Jõgeva Linna Elamuosakond. AS Jõgeva Elamu aktsiate omanik on Petromaks Spediitori AS alates 2001. aasta 11.aprillist.

Aktsiaselts haldab 68 elamut Jõgeva linnas ja 2 Mustvee linnas ning teeb koostööd 1800 korteriomanikust kliendiga.

Firma on Eesti Kinnisvara Haldajate ja Hooldajate Liidu liige alates 2000.aastast. AS-is Jõgeva Elamu on välja töötatud ja juurutatud rahvusvaheliste standardite ISO 9001:2000 ja ISO 14001:2004 nõuetele vastav integreeritud kvaliteedi ja keskkonnajuhtimissüsteem, mille käsitlusalaks on kinnisvara hooldamine ja haldamine, olmejäätmete käitlemine, haljastus- ja heakorratööd, puidu- ja klaasitööd ning purgimisteenuse osutamine. Sertifikaadid on väljastatud 2005. aasta 20.mail Bureau Veritas OÜ poolt.

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus