Jõgeva ekstreemspordipark saab lõpuks korda

Jõgeva noored ekstreemspordihuvilised on juba aastaid pidanud trikitama katkistel ja iganenud atraktsioonidel, nende arupärimised ja surve avaldamine linnavõimu esindajatele on aga siiski viimaks vilja kandnud. Linnavalitsus eraldas linna eelarvest raha väljaku renoveerimiseks ja see peaks valmima septembri alguses.

Jõgeva noortel katkes möödunud aastal kannatus ning nad lõid suhtlusvõrgustikku Facebook kommuuni, kogumaks toetushääli uue ekstreemspordipargi rajamiseks. Kokku toetas suhtlusportaali vahendusel uue skate-pargi rajamist üle tuhande kolmesaja inimese. Aktsiooni pani tähele linnavõimgi ning seda teemat kajastati korduvalt ka Vooremaa veergudel.

Abilinnapea Mihkel Kübar selgitas, et nad on juba 2009. aastast taotlenud raha hasartmängumaksu laekumise vahendite regionaalsete investeeringute programmi meetmest ning iga kord saanud sealt eitava vastuse. Nüüd, kui sel kevadel  sellest meetmest taas negatiivne vastus anti, oli lootus nii noortel kui ka linnavõimu esindajatel kadunud. Abilinnapea mõtles ka ohtlikuks muutunud atraktsioonide likvideerimisele. 

Projekt läks kolm korda odavamaks

Siiski ei visatud asjaajamise juures n-ö  püssi põõsasse ning eelmisel esmaspäeval allkirjastas linnapea ekstreemspordiväljaku renoveerimise lepingu, mille järgi peaksid tööd kohe algama.

“Konsulteerinud ka sarnaste parkide renoveerijatega mujal Eestis, jõudsime töölahenduseni, mille tulemusena peaks pargi kasutamine olema mitmeteks aastateks tagatud. Kui uue pargi rajamine maksab projekti järgi ca 37 000 eurot, siis täieliku renoveerimise maksumus on lepingu järgi ca 13 000 eurot,” rääkis Mihkel Kübar.

Raha pargi renoveerimiseks tuli Jõgeva linna teisest lisaeelarvest ning kogu pargi ehitust finantseerib täies mahus Jõgeva linnavalitsus, kusjuures raha eraldamise kiitis ühehäälselt heaks ka linnavolikogu. Ehitustöid asub teostama OÜ Playhill ning eelduste kohaselt saab park valmis juba septembri alguses, kusjuures selleks ajaks renoveeritakse park täielikult.  

Noored on skeptilised

“Täielik renoveerimine tähendab seda, et on kaardistatud uuesti praeguse pargi olukord ning sellest tulenevalt paigaldatakse atraktsioonidele uued katted (spetsiaalselt ekstreemspordi tegemiseks mõeldud materjalidest), ehitatakse kinni praegu lahti olevad konstruktsioonid, paigaldatakse katete äärtesse spetsiaalsed metallist kaitsed, et katted kauem vastu peaksid, ehitatakse veidi ümber need atraktsioonid, mis ei vasta enam turvanõuetele,” kirjeldas renoveerimistöid juba aastaid sellele probleemile lahendust otsinud Mihkel Kübar. Pargi hooldamisega jätkab endiselt SA Jõgeva Sport. Esimesed kaks aastat peaksid aga remonditööde poolest  üsna hooleta olema, sest renoveerija annab tehtule kaheaastase garantii.

Kuigi pargi atraktsioonide korrastamine on noortel juba ammu hingel ning nüüd on lahendus juba peaaegu käes, pole ekstreemsporti harrastavad Jõgeva noored väga positiivselt meelestatud.

Mitmeid aastaid katkisel väljakul trikirattaga sõitnud Kermo Kalberg sõnas, et loobus seal sõidust, sest tervis on talle tähtsam kui rattaga trikitamine. Nimelt olid atraktsioonid nii katki, et seal võis juhtuda üsna tõsised õnnetusi.  Veel sõnas Kalberg, et ainult atraktsioonide  parandamisest noortele ekstreemsportlastele ei piisa. “Tarvis oleks parki suurendada, juurde teha atraktsioone, sest nii väikesel platsil pole enam võimalik areneda,” avaldas Kermo nii enda kui oma sõprade mõtteid. Siiski kinnitas noormees, et läheb renoveeritud parki tingimata vaatama ning kui väljak on varasemast põnevam, siis hakkab seal ehk uuesti ka  trikirattaga sõitma.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus