Jõgeva doonoripäeval sai kultuurikeskuses verd annetada

Esmaspäeval oli esimene võimalus alanud aastal Jõgeva kultuurikeskuses verd loovutada.  Tartu ülikooli kliinikumi verekeskuse arsti Ülle Kuusiku sõnul on tegemist aastaplaani täitmisega ning Jõgeval käiakse korra kuus. Samuti käiakse maakonna teistes paikades.


„Tühja tulemist pole, me oleme eelnevalt kutsed välja saatnud ja doonoritele on teada, et nad saaksid sel päeval end valmis seada ja tulla,” selgitas Kuusik.

Kuusik on täheldanud, et päris suur hulk ametnikke on varmad verd loovutama. Õpilaste juures käiakse eraldi kaks korda aastas. Nii tabas ka meie kaamerasilm verd loovutamas Jõgeva politsei piirkonnavanema Jana Õimu, kes annetab verd korrapäraselt neli-viis korda aastas. Ta teeb ta seda ennekõike sisemise sunni ajel.

„Keegi mind ei kohusta,“ sõnas politseiametnik. „Šokolaadi pärast ma siia ei tule. Verevahetus pidi ka organismile hea olema. Usun sellesse.“

„Verd on alati vaja ja midagi üle ei ole, tänaseks on kõik ära kasutatud. Me ei saa lasta käsi rüppe, teeme seda tööd sellepärast, et patsiente on palju. Suur tänu doonoritele,“ ütles Kuusik.

INDREK SARAPUU

blog comments powered by Disqus