Jõgeva derby rahunes viigiga

Jalgpalli Eesti meistrivõistluste II liigas laupäeval Vaimastvere Arenal peetud kohtumine kahe Jõgeva meeskonna SK Noorus-96 ja FC Wolvesi vahel rahunes 1:1 viigiks. Suhteliselt sündmustevaeselt kulgenud mängus oli viik ka õiglane tulemus.


Mäng algas FC Wolvesi meeskonna kerge ülekaaluga, kuid ohtlike olukordade loomiseni ei jõutud kummaltki poolt. „Hundid” panustasid oma rünnakutel kiirele ründemängijale Marko Murumaale.

  1. minutil pääseski Murumaa korraks vasakult äärelt läbi ja ei jätnud oma mängu ainsat võimalust kasutamata. Võrk sahises ja Wolves asus 1:0 juhtima.

Edasises mängus võis eeldada Nooruse aktiivsemat survet, kuid seda eriti luua ei suudetud. Palli küll hoiti rohkem, kuid midagi väga ohtlikku Wolvesi värava ees ei tehtud. Nagu selle hooajal varasemates mängudes tuli tõdeda, et Nooruse meeskonnal puudub kiirete teravuste looja, kelle tegutsemine pakuks rohkem mänguruumi ka tipuründajatele.

Paaril korral tekkis ärevaid hetki ka Nooruse väravaesisel, kuid need lahtusid enne, kui tõsisemaks muutuda said. Nii tunduski juba, et Murumaa tabamus jääb selles vastasseisus ainsaks sähvatuseks.

Väljakukohtuniku määratud kolm üleminutit hakkasid ka lõpupoole triivima ning ilmselt hakkasid riietusruumi poole liikuma ka Wolvesi mängijate mõtted. Kuid just siis, teisel üleminutil, pani Noorus mängule punkti.

Esmase rünnakuolukorra suutis Wolvesi kaitseliin tagasi tõrjuda, kuid pall maandus veidi väljaspool karistusala, kus seda tabas täpselt Nooruse mängija Reio Praats. Viimane tulistas ühe puutega värava alanurka, kus väravavaht Kristo Päkko oli võimetu. Peaaegu koos lõpuvilega oli löödud värav, mis taas jättis Wolvesi meeskonna ilma kahest lisapunktist. Kindlana näinud võit maandus viigiks, kuigi viik tundus olevat ka õiglasem tulemus.

Nii ei muutunud ka Jõgeva klubide omavaheline tabeliseis pärast viit vooru. SK Noorus-96 on 4 punktiga oma tsoonis 10. ja FC Wolves 3 punktiga 12. kohal.

Noorte meistrivõistluste U19 Eliitliigas pidas oma esimese mängu Jõgeva Nooruse ühismeeskond Tartu FC Heliosega. Tartus võõrustati Rakvere JK Tarvast ja võideti 4:0 (1:0). Jõgeva mängijaid oli väljakul neli, kellest koguni kolm lõid ka värava. Täpsed olid Roman Andrejev, Daniel Aganitš ja Karl Lani.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus