Jõgeva Coopi 42. kabeturniiri võit läks Kaljo Siimerile

Algselt Jõgeva Tarbijate Kooperatiivi kabeturniiri algatajaks oli juba 1979. aastal toonane kehakultuurikollektiivi nõukogu juhatuse esimehe Jaan Päeva ja üritus on kestnud senini praeguse Jõgeva Coopi juhatuse esimehe Toomas Vahuri initsiatiivil. Turniir on välja kasvanud oma esialgsetest raamidest, mis põhiliselt teenindas oma asutuse ja Jõgevamaa kabehuvilisi.


Kord aastas toimuva jätkusuutliku turniirina ja 1964. aastal alustanud Saaremaa Kapa järel on ta praegu Eesti kabes järjepidevuselt teine.
Eelmisel päeval ootamatult edasi lükatud Eestimaa Spordiliit Jõud meistrivõistlused tingisid loodetust vähema 19 kabetaja osavõtu, siiski oli neid Hiiumaalt Otepääni ning nende hulgas ka kuus turniiri endist võitjat.
Kaljo Siimer kaotas teises voorus kaunis lihtsa eksimuse tõttu Eesti noorkabe liidrile Priit Lokotarile, edasi alistas ta oma viiest vastasest neli ja viigistas Enno Eermaga. Kokkuvõttes andis 11 punkti 14-st ülekaaluka esmakordse turniirivõidu.
Neli mängijat kogusid võrdselt 9 punkti ja lisakriteeriumid reastasid nad järjekorras: 2. Priit Lokotar (Nõmme Kabeklubi); 3. Ants Särgava (Viljandi); 4. Keir-Christian Sugul; 5. Uno Plakk. Ka kolm järgmist kohta läks 8 punktiga Jõgeva Kabeklubi mängijaile: 6. Enno Eerma; 7. Algo Laidvee ja 8. Kaido Raidla. Ainsana pääses kaotusekibedusest noormängija Keir-Christian Sugul, kellele neljas koht oli kindlasti kordaminek.
Naismängijaist oli edukaim noorkabetaja Emilia Kello (Nupuklubi) Riina Jaanuska ja Brigid-Ly Palkmani (Hiiumaa Kabeklubi) ees.
Eeloleval nädalavahetuse selgitatakse Tallinnas Eesti meistrid 64-ruuduses välk- ja kiirkabes.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus