Jõgeva bussijaama saatus hakkab selguma

Plaanide kohaselt võib bussijaam valmida järgmise aasta sügisel. Hoone ehitamist ja hooldamist hakkavad teostama ja rahastama Atko Grupi tütarettevõtted.

“Bussijaamas peaks olema reisijate ootepaviljon, mis mahutaks 30 kuni 50 inimest, bussipiletite müük, bussiinfopunkt, pakkide väljastamise ja vastuvõtmise koht, turismiinfopunkt ja kohvik,? kirjeldas Atko Grupi juhatuse esimees Margo Toomingas planeeritavat hoonet. Atko Grupile läheb bussijaam ja selle sisustus maksma umbes kaks miljonit krooni.

Linn rajab kommunikatsioonid

Jõgeva linna ülesandeks jäi tulevasele bussijaamale platsi eraldamine ja korrastamine, kommunikatsioonide rajamine ning hoonestusõiguse andmine Atko Grupile. “Tänavusest Jõgeva linna eelarvest on ette nähtud ligi 300 000 krooni, et viia kommunikatsioonid tulevase bussijaama alla. Lisaks sellele on oodata rahalist toetust keskkonnainvesteeringute keskuselt. Kuid teede ehitamine ja platsi korrastamine maksab miljoneid kroone. Nendes küsimustes ei andnud linn lubadusi tähtaegade suhtes ja see läheb järgmise aasta eelarvesse,? ütles Jõgeva linnavolikogu liige Toomas Vahur.

Jõgeva maavalitsus võttis enda peale bussijaama ehitamise projekti käivitamise ja jälgimise ning osapoolte kokkuviimise. “Eelmise aasta sügisel pakkusime bussijaama ehitamist linnale, kuid see jäi kahjuks nende poolt toppama. Et alles hiljuti valis Jõgeva linnavolikogu endale uue linnapea, aselinnapea, linnavalitsuse ja volikogu esimehe, siis oli minu kohustus kutsuda volikogu kokku ja rääkida linnaisadele olukorrast bussijaama ehitamisel. Praegune koosseis oli nõus sellega aktiivselt tegelema hakkama,? rääkis Jõgeva maavanem Aivar Kokk. “Meie poolt on välja otsitud Atko Grupp, kes on nõus bussijaama ehitamist teostama ja rahastama,? lisas ta.

Ühistaotlus volikogule

Reedesel koosolekul leppisid osapooled kokku, et kirjutavad linnavolikogule Jõgeva bussijaama ehitamiseks ühistaotluse. Taotlust hakatakse tõenäoliselt menetlema volikogu septembrikuisel istungil.

?Atko Grupp peab tegema Jõgeva linnavalitsusele pakkumise, millel linnavalitsus läbi vaatab. Kui on vajalik menetleda asja volikogus, saab seda samuti teha septembri istungil,? teatas Vahur.

“Minu soov on, et bussijaam  võimalikult kiiresti valmis saaks, et inimestel oleks soe ja mõnus paik bussi ootamiseks. See hoone muudaks ka maainimestele Jõgeva linnas viibimise märksa mugavamaks,? ütles Jõgeva vastne linnapea Heldur Lääne.

TIINA JURJEVA

blog comments powered by Disqus