Jõgeva bussijaam valmib järgmisel aastal

Linnapea Viktor Svjatõ?evi sõnul on enamikku maakonnaliine teenindav firma ATKO Grupp nõus koostööks Jõgeva linnaga ning valmis ehitama bussijaama, kus on ooteruum reisijatele, piletikassa ja tualett.

“Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on positiivselt reageerimas linnavalitsuse taotlustele bussijaama hoone ehitamiseks vajaliku raha eraldamiseks. Asjade positiivsele käigule on oluliselt kaasa aidanud Riigikogu liige Marika Tuus,” märkis abilinnapea Aare Olgo. “Bussijaama ehitamine on eesmärgiks seatud Jõgeva linnas võimuliidu moodustanud erakondade koalitsioonileppes. Tööd algasid vajalike kommunikatsioonide ja infrastruktuuride ettevalmistamisest. Nii ehitati valmis vee-, kanalisatsiooni- ja sademeveetrassid. Selleks kulutatud 1,4 miljonit krooni pärines põhiliselt Jõgeva linna eelarvest. Samuti saadi raha Keskkonna Investeeringute Keskusest. Enne ehitamise algust on veel tarvis korrigeerida bussijaama projekti.”

“Praegu on olemas eeldused selleks, et 2007. aastal valmib Jõgeval kauaoodatud bussijaam, ” lausus Viktor Svjatõsev. “Ka eile rääkisime ATKO omaniku Arvo Sarapuuga telefonitsi probleemidest, mis tarvis lahendada seoses ehitustöödega,” teatas linnapea. “Bussijaama ehitamiseks kulub rohkem aega ka seetõttu, et firma ATKO kui operaatori huvides tuleb senine planeering ümber vaadata,” märkis ta.

ATKO ja Jõgeva linnavalitsuse koostöö bussijaama ehitamisel oli esmakordselt kõneaineks paar aastat tagasi maavalitsuses maavanem Aivar Koka korraldatud nõupidamisel.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus