Jõgeva baptistikogudus sai uue pastori

Pastor Viljar Roosimaa õnnistasid pühapäeval ametisse Eesti evangeelsete kristlaste ja baptistide liidu president Erki Tamm, eelmine Jõgeva baptistikoguduse õpetaja Margus Kask ja Viljar Roosimaa isa, teoloogiadoktor ja Tartu ülikooli emeriitdotsent Peeter Roosimaa.


Jumalateenistus oli korraldatud arvestades praegust tervishoiuolukorda nii Jõgeva baptistipalvelas ja ka Kuremaa lossis, kus palvelas toimunut sai jälgida interneti vahendusel.
Pastor Roosimaa on kasvanud baptistlikus peres ning töötanud varem nii baptistikiriku ettevõtetes kui ka luteri kirikus. Jõgevale jõudis ta umbes kahe aasta eest.
„Inimestel on usuline vajadus, ka neil, kes seda endale ei tunnista,“ avaldas noor pastor pärast enda ametisse pühitsemist arvamust.
Tulles kristlike koguduste teema juurde nentis ta, et traditsioonid on mõnes küsimuses erinevad.
„Jõgeval, vähemalt minu mätta otsast on, igaüks omas nurgas. Kuigi on asju, milles teeme tõesti koostööd. Võib tunduda, et oleme konkurendid, aga tegelikult oleme partnerid. Ehk aja jooksul tekivad võimalused teha koos teiste kristlike kirikutega midagi,“ ütles Viljar Roosimaa.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus