Jõgeva Avatud Noortekeskuse uus hooaeg

Avadisko toimuski 15. septembril, nüüd on keskus avatud 30 tundi nädalas: E-R 14-20. Avamisest praeguseni on noortekeskuses käinud aega veetmas kolm korda rohkem noori kui vana Aia tänava koolimaja ruumides. Päevas külastab keskust umbes 60 noort. See eeldab, et kiiresti on vaja remont ära teha ka tagumistes ruumides. Hetkel on kasutuses vaid 83 m2 suurune saal ja tualett. Ühte osa saalist kasutatakse arvutitoana, teist sporditoana, kus saab mängida lauatennist, teha poksitrenni ja kasutada velotrenazööri. Plaanis on muretseda ka ronimissein. Remondijärge ootavad kaks ringitööruumi, kus pinda kokku 35 ruutmeetril. Üks neist võiks toimida loodus- ja meisterdustoana, teises saaks harjutada tantsu, laulu, pille, mille järele just noortel huvi on. Loodame ikka linnavalitsusele ning samuti väikestele projektidele, sest suurte projektide minimaalsedki omaosalusnõuded ületavad neli korda meie aastast tegevustoetust, mida linnalt saame.

Selle aasta projektidest on heameel rääkida meie jaoks positiivselt otsustatud Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse, Haridus- ja Teadusministeeriumi noorteosakonna ja Hasartmängumaksu Nõukogu projektist ?Avatud Noortekeskus kui varaait?, mille abil saime 12 paari rulluiske, videokaamera, videoprojektori ja videomontaazi võimalustega sülearvuti. Nüüdseks on väga populaarsed rulluisud, mida hoolega kuni külmadeni laenutati, talvekorterisse saanud. Oktoobrist on sülearvuti ja projektori abil korraldatud neljapäevaseid filmiõhtuid. Seda traditsiooni kavatseme kindlasti jätkata. Noortel endil on sõnaõigus ka filmide valikul. Projekti üheks tingimuseks on saadud asjade tasuta laenutus kõikidele noorsootööga tegelevatele asutustele, koolidele ja noortekeskustele. Samuti on noortel võimalik meie noortekeskuse varustust kasutada oma projektide ja ettevõtmiste teostamiseks. Uuel aastal on plaanis ka filmiring, kus huvilised saavad sellel alal kätt proovida. Kel tekkis huvi, võib ise kohale tulla asja uurima. Paremaks planeerimiseks peaks laenutamissoovist ette teatama vähemalt nädal varem.

Lõpusirgel on Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt rahastatud projekt ?Minu sõber loodus?. See on 5-osaline ürituste seeria, kus noored said neljal korral käia Nahavabriku niidul võsalõikustalgutel, et niitu valgusele avada ja kaitsta seal kasvavaid ohustatud taimeliike. Kevadel käidi Pedja ääres linnulaulu kuulamas ja luiki imetlemas, septembris toimus seeneretk koos Otepää seikluspargi külastamisega. Sealt toodi näituse tarvis kaasa suur kastitäis erinevaid seeni. Seenefotosid saab noortekeskuses näha jõuluajani.

Noorte omaalgatuses on sellel sügisel märksõnaks noored diskorid, kus oma oskusi on saanud proovile panna kolm noorte diskorite gruppi. Enne jõule on tulemas veel üks disko ning seejärel on ees ootamas advendiaeg, kus eelmiste aastate traditsioone järgides korraldame suure meisterdamise-maalimise töötoa. Igaüks saab teha kingituse oma sõbrale ja pereliikmetele ? sellise, mida poes ei müüda. Ka selle ringitöö jaoks on olemas rahastus, sedakorda Maavalitsuse ANK projektitoetuse näol. Lisaks on tulemas rahulikud piparkoogiõhtud koos jõulumuusikaga.

SILLE RAIDVERE,
Jõgeva Avatud Noortekeskuse tegevjuht

blog comments powered by Disqus