Jõgeva automaalrid Soomes õppimas

Endise Jõgeva KEKi hoovis asuva autovärvimisele ja keretöödele spetsialiseerunud osaühingu SR Carman töötajatest õppisid esimesena Soomes veepõhiste värvidega värvimist juhataja Merlis Saare ja tema vend Priit Saare. “Koolitus toimus Helsingi lähedal asuva firma Spise Heceri koolituskeskuses, kes on ka meie koostööpartner. Nelja päeva vältel praktiseerisime värvimist ja kuulasime ka teemakohaseid loenguid kogenud Soome spetsialistidelt,” ütles Merlis Saare. Tema sõnul käivad sama firma koolituskeskuses õppimas teistegi Eesti autovärvimistöökodade esindajad. Ka SR Carmani teised töötajad sõidavad varsti Soome koolitusele.

“Enamikus Euroopa Liidu riikides värvitakse autosid selliste värvidega juba aastaid,” lausus Merlis Saare, kelle pakutavaid teenuseid kasutavad kliendid paljudest Eestimaa paikadest ja ka välisriikidest.

“Uute värvimisnõuete tõttu tuleb teha ka mitmeid ettevalmistusi: muretseda õhukahurid ja värvimisriiul. Kokku on tarvis investeerida ligi 200 000 krooni, ” ütles firmajuht.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus