Jõgeva autojuhid, kannatlikku meelt!

Jõgeva linnas algasid viimaks kauaoodatud teetööd. Seda elu tuiksoonel: Suurel ja Aia tänaval. See tähendab, et kui muidu on pidanud sõidukijuhid laveerima aukude vahel, siis nüüd tuleb slaalomit sõita teetöödemasinate vahel. Ja seda kuni suve keskpaigani, Suure tänava puhul lausa suurde sügisesse välja.
Proovile paneb see kõik alustades jalakäijatest lõpetades ettevõtjatega, kelle poed jäävadki väikelinna tuiksoonele. Täna ei tea veel paljud, kuidas külmkapp või teler kodutehnikapoest kätte saada või kuidas kaugemalt tulijad kauplusesse saavad. Ettevõtjad on mõistetavalt pahased, sest neile tundub, et põhiteede sulgemisel nende arvamuse ja ettepanekutega ei arvestatud.
Püsib vaid lootus, et varsti on linnas aukudeta teed ja liiklemine märksa sujuvam. Ent senikaua tuleb kuidagi kitsamates tingimustes toimetada. Muidugi paneb see oma pitseri ka eesootavatele suurematele üritustele nagu Jõgevatreff, riigiametnike välitööd või eesootav Rally Estonia. Sest inimesed liiguvad ning külalisi tahab iga väikelinn parimal ajal aastas võõrustada.
Siinkohal tasub sõidukijuhtidele meelde tuletada, et aeg on välja otsida kergliiklusvahendid, millega kergemad asjatoimetused ära teha. Sest pole suuremat närvikulu, kui laveerida aukude, masinate ja teetööliste vahel. Kui anname neile rahu, on lootust, et ehk saab varem valmis. Siis saame tavapärase elu juurde naasta. Oleme neid teetöid ju kaua oodanud.

blog comments powered by Disqus