Jõgeva aukodanik Eino Veskis on tänaseni tööpostil

Möödunud reedel õnnitleti ja tunnustati Jõgeva kultuurikeskuses linna aukodanikku, ajalooõpetajat ning koduloolast Eino Veskist, kel täitus 80. eluaasta ja kes on tänaseni tööpostil. Enamik väärikale koolmeistrile lugupidamist avaldama kogunenuist olid kunagi Jõgeva Gümnaasiumis tema õpilased.   

Eino Veskis õpetab praegu ajalugu Jõgeva Täiskasvanute Keskkoolis. “Õppurid kuulavad huviga  elutarga õpetaja juttu ja mitmed valivad ta ka uurimistöö juhendajaks,” ütles kooli direktor Reet Kikkas, kelle sõnul on Veskis vanust arvestades igati heas vormis.

Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev andis Eino Veskisele  üle  haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo aukirja ning Jõgeva maavalitsuse aukirja ning aumärgi.

“Teie ees seistes tunnen end nagu koolitunnis, kus vastamisel mõnikordki hääl ja jalad värisema kippusid,” lausus Svjatõšev juubilari kunagise õpilasena. “Eino Veskise ajalootunnid olid põnevad ja kaasakiskuvad. Nii sai ajalugu üheks lemmikõppeaineks paljudele õpilastele ja mullegi, mistõttu osalesin ka selle aine olümpiaadidel,” meenutas ta.

Svjatõševi sõnul sobib Eino Veskise kohta suurepäraselt sõna pedagoog, mis  tähendab kreeka keeles lapse saatjat. “Teadmisi andes, nõu ja soovitusi jagades on ta koolist eluteele saatnud tuhandeid noori.”

Jõgeva linnapea Kalmer Lain tuletas õnnitluskõnes meelde Eino Veskise sõnu, mis ta 1955. aastal Jõgevale tööle tulles ise olevat öelnud: “Siia ma tulin ja siia ma jään.”

Jõgeva linnavolikogu nimel õnnitles pedagoogi volikogu aseesimees Kalle Piiskoppel. “On inimesi, keda tuleb kuulsaks rääkida ja kirjutada, ja neidki,  kes oma mõtete ja tegudega end ise tuntuks ja lugupeetuks teevad,” iseloomustas Eino Veskist tema kauaaegse kodukooli Jõgeva Gümnaasiumi direktor Taisto Liivandi.

“Olime rõõmsad, kui kuulsime, et õpetaja Veskis meile klassijuhatajaks tuleb. Muide,  meenub, et selle uudise tegi tookord teatavaks klassivend Alo Mattiisen,” lausus Betti Alveri muuseumi juhataja Toomas Muru.

“Väga paljud meie kandi ajaloo-, koduloo- ja kultuuriteemalised sündmused on saanud teoks Eino Veskise märkimisväärsel kaasabil,” ütles  juubilari Jõgeva vallavalitsuse poolt õnnitlenud haridus- ja kultuuritöö peaspetsialist Marika Prave. Laiuse raamatukogu juhataja Asta Leiten tunnistas,  et just Eino Veskis äratas temas huvi kodu-uurimise vastu ja ergutas teemakohaseid konverentse korraldama. Jõgeva kultuurikeskuse juhataja Airi Rütter rääkis, et Eino Veskis oli asjatundlik konsultant, kui Laiuse lossivaremetes lavastati näidendit, kus Rootsi kuningas  Karl XII eesti talupoegade pulmas kaasa lõi.  

Eino Veskis tänas kõiki õnnitlejaid, samuti oma pereliikmeid ja lähedasi, kellest tal alati tuge on olnud.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus