Jõgeva andis välja kaks elutööpreemiat

Jõgeva vallavolikogu esimehe Aivar Koka ja vallavanema Enn Kure vabariigi aastapäeva puhusel vastuvõtul anti kahele teenekale vallakodanikule, Alje Koptile ja Vello Pütsepale üle preemia Elutöö eest” ning tunnustati Maris Paasi Aasta tegija 2010” tiitliga. 

i

 

Alje Kopti on pärit Raplast. Laiusele tõi elu ta 1982. aastal, mil ta asus tööle sealse lasteaia kasvatajana. Hiljem oli ta aastaid sama lasteaia juhataja. Koduseks jäi ta möödunud aastal, kui Laiuse lasteaed põhikooliga liideti ning lasteaia juhataja koht ära kadus.

Ehkki kodus on Alje Kopti sõnul päris hea olla, teeb tema südame soojaks ka mõtlemine lasteaias töötatud aastatele, millesse jätkus nii muresid kui ka rõõme.

“Kui enne Laiusele tulekut olime mitu korda elukohta vahetanud, siis siit pole tahtmist olnud enam kuhugi minna: sidunud on nii töökoht kui siia rajatud oma kodu,” ütles Alje Kopti.

Kolleegid on teda iseloomustanud kui asjalikku, tasakaalukat, oma tööd hästi tundvat ja õppimisaldist inimest.

Vello Pütsep on pärit Võrumaalt, omandanud Tartus muusikahariduse ning töötanud Hiiumaal muusikaõpetaja ja kultuurijuhina. Kuremaalane sai temast 1968. aastal ning selle paiga kultuuri- ja spordilukku on ta jätnud sügavama jälje kui üks inimene tavaliselt jätta suudab. Ta on juhendanud taidlusringe, käivitanud kultuuri- ja spordiüritusi ning ise aktiivselt sporti teinud. Eriti aktiivsed olid tema jaoks need aastad, mil Kuremaal tegutses põllumehi koolitav kutseõppeasutus, ent tegutsemislusti jätkub tal nüüdki: ta on kultuuriseltsi Jensel eestvedaja, juhendab naisansamblit ja seenioride segaansamblit, mängib mitmes instrumentaalkoosseisus, õpetab seltskonnatantsu jne.

Tuntud “suusahulluna” on Vello Pütsep läbi sõitnud peaaegu kõik Tartu maratonid ning suure hulga teisi suusamaratone Eestis ja kaugemal. Rattamaratonidel leiab Vello rattasadulast, jooksuüritustel jooksurajalt.

Elutööpreemiaga tunnustas Vellot hiljuti ka Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp.

“Ma ise küll ei tunne, et mu elutöö veel tehtud oleks,” ütles Vello Pütsep, kes ka vallajuhtide vastuvõtu ajast istus märkimisväärse osa klaveri või süntesaatori taga, et pidulistele meeleolu luua.

Maris Paas on põhiametilt Vaimastvere raamatukogu juhataja, ent aasta tegija tiitli pälvis ta eduka lavastajatöö eest. Tema käe all tõi Jõgeva Linna Teatri ja Jõgeva aleviku kultuuriseltsi Vanaveski ühistrupp möödunud suvel Kuremaa lossis välja Friedrich Dürrenmatti komöödia “Füüsikud”. Lavastus kujunes kunstiliselt õnnestunuks ja publiku hulgas menukaks. Tuleva suve teatriplaanide kohta ütles Maris Paas vaid niipalju, et  Jõgeva Linna Teatri 15. sünnipäev vajab väärikat tähistamist.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus