Jõgeva alevikus toimus noorteüritus EINAR KOOTIKUM

Nimi EINAR KOOTIKUM sündis eelmisel aastal. Kuidas täpselt, seda ei mäleta isegi korraldajad. Ilmselge on nime tegelik tähendus – tegemist oli spordiüritusega, millega tähistati ühtlasi ka rahvusvahelist noortepäeva.

“Eesmärk oli korraldada tänavne üritus eelmisest aastast paremini, tuua kohale korralikud auhinnad ning teha rohkem spordivõistlusi,” rääkis EINAR KOOTIKUMI projektijuht Margus Laanisto.. Käesoleval aastal oli kavas jalgpall, võrkpall ja viievõistlus nii poistele kui ka tüdrukutele kolmes vanuserühmas. Lisaks pilavõistlused – munajooks lusikaga, munade loopimine, paarisvõistlus. Need kõik meeldisid rahvale nagu ka suusatamine ja prügikotijooks.

Vanim laagriline oli 22aastane, noorim alla kümne. Lisaks ka täiskasvanud juhendajad. “Rahvast oli vähe. Korraga ei saanud mängida jalg- ja võrkpalli. Plaanitud oli üritusle kokku 200 noort,” mrkis Margus Laanisto. Vähe noori tuli korraldajate hinnangul kohale kehva ilma tõttu. Üritusele registreerus sadakond inimest, ent kohale tuli 75. Vihmast hoolimata oli noortel lõbus.

Tänavuse projekti kirjutamist alustati jaanuaris, mil 15-liikmeline korraldustoimkond kohtus mitmetel arutleudel, koos joonistati skeeme ja jagati ülesanded laiali. Projekti põhimeeskonda kuulusid lisaks Margus Laanistole ka tema õde Katre, Rainer Järv, Jaanika Oja, Nikolai Jerohhin, Reelika Schmidt.

Spordivõistluste toimumist takistas pidev vihm. Sellest noored end häirida ei lasknud. Jalgpallis oli kolm paremat “Meie suured”, “Sordi Tulevik” alevikust, Simuna. Tüdrukute võrkpallis olid parimad Jõgeva aleviku noored, järgnesid Simuna piigad. Poiste võrkpallis kuulusid kõik auhinnalised kohad jälle Jõgeva aleviku noortele. Toimumata jäi nii poiste kui tüdrukuteo viievõistlus.

Hommikul valis laagri taustamuusika DJ Janno Lehemets. Õhtul kell üheksa astus lavale aga üllatusesineja Ané. Lauljatar esines kuni südaööni, seejärel mängis diskomuusika kuni kella üheni. Õhtuprogrammiga tähistati ühtlasi ka rahvusvahelist noortepäeva.

“Ané’ni jõudsin pikkade otsingute järel. Leidsin Internetist Eesti Meelelahutuse Agentuuri ning sealt valisin välja Ané, kuna ta on noorte seas populaarne. Hinna poolest kuulub lauljatar keskmiste artistide hulka,” rääkis Laanisto. Samas oli Ané sõnul alvikus pidutsev rahvas kuumavereline. "Minugi meelest oli rahvas tore, vaadates eriti mis õhtul toimus. Päeval ei saanud ju kuidagi vedama,” kostis Margus Laanist.

Probleeme alkoholi, narkootikumide ega suitsetamisega ei olnud. Oli ju üritus suunatud meelemürkide vastu.

Tuleval aastal on plaanis korraldada taaskord EINAR KOOTIKUM. Loodetavasti paremate ilmadega. Toimumiskoht on endine ? Jõgeva aleviku staadion ning selle kõrval asuv heinamaa. Mõtteis on ka teise võrkpalliplatsi rajamine vana kõrvale.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus