Jõgeva alevikus avati puhkeala

Aleviku avatud noortekeskuse ja sauna taha rajatud puhkealal jätkub tegevust nii vanematele kui ka noorematele: seal on palliplatsid, pingid ja laste mänguväljak. Jõgeva vald toetas puhkeala rajamist oma eelarvest poole miljoni krooniga. Vallapoolne projektijuht oli majandusspetsialist Uuno Laul, suuremad tööd tegi puhkeala rajamisel ära OÜ Merelen, haljastamisel lõid käed külge aleviku elanikud kultuuriseltsi Vanaveski eestvedamisel. Puhkeala haljastusprojekti koostas aga alevikuvanem Sirja Ohakas Luua Metsanduskooli diplomitööna.

            Haljastusprojekti koostades oli Sirjale aluseks Tiit Korni poolt kogu puhkeala jaoks koostatud planeering. Tõsi, praegu on 7500 ruutmeetrit hõlmavast haljastusprojektist (kogu puhkeala on tükk maad suurem) on praeguseks ellu viidud vaid väike osa: pindala järgi võttes ehk viiendik, raha ja töömahu järgi võttes ainult kümnendik. Rohkemaks esialgu raha ei jätkunud.

            ?Ühe istutusala jaoks on meil veel materjal olemas, ülejäänud projektiosa teostamine jääb järgmisse aastasse,? ütles Sirja Ohakas. ?Istutusmaterjali hankimiseks katsume projektidega raha taotleda. Juurde tuleb puhkealale ka mitmesuguseid rajatisi, nagu mängumajad, paviljonid, trepid jne.?

            Avamispäeval täienes puhkeala sümboolse kogukonnapuuga ning terve rea nimeliste puudega, mille istutasid aleviku väärikaimad elanikud või nende järeltulijad. Vastvalminud puhkeala andis Jõgeva vallavalitsus Jõgeva aleviku kultuuriseltsi Vanaveski hallata.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus