Jõgeva aleviku minimissiks valiti Mailis Harjo

Laupäeva õhtupoolikul oli Jõgeva Sordiaretuse Instituudi suur saal sedavõrd rahvast täis, et hiljem saabunud ei mahtunud hästi isegi seisma.

Võistlustules oli kaheksa piigat, kelle hulgast valitigi Jõgeva aleviku minimiss. Tegemist on traditsioonilise üritusega, keegi enam täpselt ei mäletagi, millal seda korraldama hakati. Igatahes on esimesed minimissid juba nii suureks kasvanud, et löövad kaasa missivõistluste korraldamisel.

8-10-aastased piigad olid võistlusteks ka kõvasti valmistunud: trenni tehti kahe kuu vältel kaks korda nädalas.

Tüdrukud olid edukalt selgeks saanud poisi käevangus kõndimise, kõrgete kontsadega kingad jalas ja õhtukleit seljas, poisid nägid aga välja nagu tulevased ärimehed kunagi. Andekusvooruks olid aga väikesed piigad eriti hästi suutnud valmistuda. Eriti suure aplausiga tervitati Teele Tiidorit, kes reklaamis shampoone ja juuksegeele. Rahva ette astusid aga ka näiteks nunn ja poliitikategelane.

Missikandidaadid pidid ennast ka tutvustama, demonstreerima suve- ja talvemoodi, tantsima üksi ja koos teistega ning näitama, millised nad oleksid räpparina.

Missivõistlused korraldasid Jõgeva aleviku noorteklubi JANK tüdrukud. Sordiaretusinstituudi juht ning ?ürii liige Mati Koppel kinnitas, et üritus oli algusest peale laste endi korraldatud ja ka läbiviijaiks olid noored ise.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus