Jõgeva aleviku lasteaias peeti tüdrukute nädalat

Traditsiooniliselt on naistepäevale eelnev nädal Jõgeva aleviku lasteaias tüdrukutele pühendatud.  Tänavugi pöörati sel ajal rohkem tähelepanu tüdrukutele, aga uusi teadmisi said poisidki.

Seekord kutsusime meie laste emad – vanaemad oma tööd või hobi tutvustama. Esmaspäeval oli lasteaias Emily ema Gerli, kes tutvustas küünetehniku tööd. Teisipäeval oli külas Joosepi ema Triinu, kellel on kaks ametit: ta on koolis ajaloo õpetaja ja töötab Kaitseliidus valvurina. Lapsed said katsuda ja proovida riietust ja uurida varustust, proovida ka näomaskeeringut.

Kolmapäeval oli lasteaias Merete vanaema Jaanika, kes on juuksur. Päeva esimene soeng tehti poisile ning siis oli juuksur juba tüdrukute päralt. Neljapäeval käisime talli juures hobusega sõitmas. Tädi Margit võttis meid Miko ratsatalus vastu, näitas ja rääkis, mida on vaja teha enne, kui hobusega sõitma saab minna. Julgemad said proovida hobust harjata. Imekiiresti moodustus ratsutada soovijatest järjekord. Reedel oli meil külas Marken Dominiki ema Maare, kes tutvustas lastele kondiitriametit. Tädi Maare sõnul ei saa seda tööd teha halva tujuga, sest siis läheb ka sööjate tuju halvaks. Tädi Eha pillimängu saatel said käed soojaks ja tuju heaks. Tädi Maare abiga tehti martsipanist kujukesi ning iga laps sai oma muffini kaunistada.  Reedel pidasime ka printsesside pidu.

MARJU KATTEL

blog comments powered by Disqus