Jõgeva alajaam Energia tänaval läks põlema

Täna hommikul 9.17 sai päästeamet väljakutse Jõgevale Energia tänavale, kus põles alajaam. Kohale oli tulnud kümmekond päästeautot ning ka vabatahtlikud pritsumehed. Teataja sõnul oli sealt kuulda pauke ning näha suitsu. Päästjate saabudes ulatusid leegid alajaamast välja ja ohustasid lähedal asuvat kontorihoonet. Kõige pealt alustati kontorihoone kaitsmisega ja sealt inimeste evakueerimisega. Kell 9.47 said päästjad kinnituse, et elekter on välja lülitatud ning asusid alajaama kustutama. Suitsusukeldujad lõpetasid töö kell 10.31, millest alates jätkati üksikute tulekollete otsimiseks konstruktsioonide avamisega. Elektrilevi spetsialistid tegelevad pingsalt piirkonnas elektri taastamisega, kuid see võib esialgsete prognooside kohaselt võtta veel tunde. Tõenäolist riket, mis võis tulekahju põhjustada, selgitavad esialgu elektrikud. Infot vahetatakse Lõuna päästekeskuse menetlusinspektoritega, keda vajadusel uurimisse kaasatakse.

Elektrilevi pressiesindaja Ivar Jurtšenko sõnul on mõjutatud kliente hetkel alla 6000 ja mõjutatud on kogu maakond. “Praegu üritatakse ümberlülitustega voolu tagasi anda, kõigile ilmselt ei õnnestu,” ütles Jurtšenko. Prognoose ta samuti anda ei osanud, ent tõdes, et Elektrilevi annab täpsustatud infot esimesel võimalusel.
Eleringi kommunikatsioonijuht Ain Köster ütles et Eleringi hallatav elektrivõrk Jõgeval töötab. Köster sõnas, et Elektrilevi Jõgeva alajaamas toimunud põleng selle lähedal paiknevaid Eleringi seadmeid ei kahjustanud ning Eleringi hallatav elektri ülekandevõrk töötab tõrgeteta.
 
TÄIENDATUD
 
Põleng saadi Päästeameti abiga kontrolli alla, ent alajaam ise ja ka seadmed said tugevalt kahjustada. Vooluta jäi üle 7500 kliendi, neist enam kui 1500-le kliendile õnnestus ümberlülitustega elektrivarustus taastada paari tunni jooksul.
Sündmuspaigas avanenud vaatepilt annab alust arvata, et põleng sai tõenäoliselt alguse kaablikeldris paiknenud keskpingekaablitest. Täpsemad asjaolud selguvad.
Tallinnast transporditakse lähimate tundide jooksul Jõgevale varujaotla, misjärel algavad koheselt taastamistööd. Hetkel aidatakse lisageneraatoritega ettevõtteid, kes osutavad elutähtsat teenust, nagu Jõgeva haigla, Jõgeva veevärk, tanklad jne.
„Praeguse prognoosi kohaselt võivad parandustööd aega võtta kuni ööpäeva ehk 24 tundi. Kõiki mõjupiirkonda jäävaid kliente on SMS-iga personaalselt teavitatud. Elektrilevi teeb kõik endast oleneva, et katkestus kujuneks võimalikult lühikeseks,“ lubas Elektrilevi elutähtsa teenuse juht Jüri Klaassen.
 
 
blog comments powered by Disqus