Jõgeva ajaloo kalleim ehitis avas uksed

Pühapäeval kell pool kümme algas Jõgeva põhikoolis esimese klassi aktus. Selle järgnesid klassijuhatajatunnid ja kell üksteist algas kooli ees uue maja avatseremoonia. Ligi 7,5 miljonit maksma läinud kool ja raamatukogu on Jõgeva linna ajaloo kalleim ehitis.


Tseremoonia alguses laulis Jõgevalt pärit näitleja Hele Kõrve kunagi Alo Mattiiseni ja Jüri Leesmenti Jõgeva gümnaasiumile kirjutatud koolilaulu, mille Jõgeva põhikool nüüd oma lauluna kasutusele võtab.

Avaaktust juhtinud moderaator ja ajakirjanik Märt Treier ütles, et mitte kõigile ei anta sellist võimalust seista täiesti uue maja ees.

„Kas on siis kõik, nagu olema peab? Kas lõpuks on siin koolis klass, kus jäävad iseenesest meelde kõik tillukesed õistaimed? Kas kuskil tehakse ruutjuur selgeks juba enne, kui te tahvli ette lähete? Kas on siin natukene paremad söögilõhnad kui eelmises sööklas? Kas aatrium on siis tõepoolest nii uhke ja võimas?

Olge ettevaatlikud, sealt ülevalt alla tulla võib ka kohatult kiiresti! Ja kas, tõepoolest, siin on maailma kõige kollasemad trepikojad, nagu küla peal juba pikemat aega räägitakse?“ küsis Treier koolilastelt, kellel uues majas juba klassijuhatajatunnid peetud.

Haridus- ja teadusministeerumi kantsler Mart Laidmetsal oli hea meel, et Jõgeval on koostöö kogukonnas, koolide sees ja ka riigiga jõudnud tulemuseni, mida kõik on näha tahtnud. „Siin on väga tugev riigigümnaasium ja nüüd on teil tõesti ka põhikoolil maailma parim koolimaja,“ ütles kantsler.

Jõgeva vallavolikogu esimees Raivo Meitus tänas juba ette kõiki lapsi ja noori, kes aitavad uut maja hoida. Mitte ainult sellega, et kannavad sisejalanõusid ja ei viska sodi maha, vaid ka sellega, et püüavad hoida majas palju rõõmu, sõprust, mõnusat nalja ja head energiat. „Ma tean, et kool tundub, ja ongi suur kohustus, seda enam tasub kooliaega teha toredamaks nii enda, sõprade kui ka õpetajate jaoks, siis on õppida märksa vahvam,“ julgustas ta.

„2013. aastal kui protsessiga alustasime, unistasime, et seisame siin juba 2017. aastal. Unistused lähevad elus täide, vahel võib-olla mitte nii ruttu kui tahaksime. Unistus sellest, et Jõgeva laps saaks kogu oma haridustee läbida suurepärastes tingimustes, on nüüd täitunud,“ oli Jõgeva vallavanem Aare Olgo rõõmus.

Siim Kroodo, KRC Ehituse juht, avaldas oma tänu koolidirektor Triin Lõbule, kes suutis vastata küsimustele, mida õpilased ja õpetajad tegelikult vajavad. „Veel kaks inimest on selles projektis väga olulised – arhitekt Kalle Vellevoog ja sisekujundaja Tiiu Truus, nad olid südamega asja juures ja tulemus on teile kõigile näha,“ sõnas Kroodo.

Jõgeva linnaraamatukogu direktor Meeri Remmelg ütles, et Jõgeva linnaraamatukogul on erakordne pidupäev. „Raamatukogu 106-aastase ajaloo jooksul on esmakordne, et raamatukogu saab endale täiesti uued ruumid,“ lisas ta.

„Kui te tundi ka ei jõua, jõudke siis vähemalt raamatukokku – saage mitte ainult targemaks, saage ka huvitavamaks,“ innustas noori aktust juhtinud Treier.

Jõgeva põhikooli direktor Triin Lõbu tänas kõiki, kel maja valmimisel osa ja ütles: „Uus koolimaja on meie ühine rikkus, hoidkem ja hooligem, et loodud väärtus saaks vääriliselt kesta. See on meie kool.“

Uus koolimaja:

Hoone pindala 6260 m², s.h on rekonstrueerimata jäänud vana võimla suurusega 276 m²

Rekonstrueeritud ja uusehitis kokku 5985 m²

Koolil on 5630 m² netopinda

45 erineva suurusega klassiruumi: tavalise klassiruumi suurus on 51 m², on ka väiksemaid keeleklasse ja väikeklasse

Raamatukogu osa 630 m², s.h. suur avatud lugemissaal, laste saal ja AIP nurk kokku moodustavad 430 m² (see on lugejatele avatud osa)

Raamatukogu projekteerimise, ehitustööde ja sisustuse maksumuseks kujunes kokku ligi 747 000 eurot, mille tasus Jõgeva vald

Kooli osa projekteerimise, ehitustööde ja sisustuse maksumuseks kujunes kokku ligi 6,7 miljonit eurot, millest ligi 5 miljonit kaasfinantseeriti Euroopa Regionaalarengu Fondist

INFO: JÕGEVA VALLAVALITSUS

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus