Jõgeva abituriendid fännavad Tallinna Linnateatrit

Jõgeva Ühisgümnaasiumi projekt ?Kultuuriline koolivaheaeg abiturientidele? sai kultuuriministeeriumilt 5000 krooni. Projekti juht, eesti keele ja kirjanduse ning inimeseõpetuse ja esinemisoskuste õpetaja Helge Maripuu rääkis Vooremaale, et selle raha eest viib ta oma abiturientidest õpilased, kokku 50 noort inimest, 31. oktoobril Tallinna Linnateatrisse Anton Hansen Tammsaare ja Elmo Nüganeni ?Tõde ja õigust? vaatama.

?Raha küsisime teatripiletite jaoks, aga loomulikult käime me ka Tammsaare muuseumis ära,? lisas Maripuu. Õpetaja sõnul käivad Jõgeva õpilased Tallinna Linnateatris igal sügisel, kevadel ja mõnikord talvel ka veel, sest see on nende lemmikteater.


Väikeses saalis on hubane

?Ma julgen ütelda, et Tallinna Linnateater on parim teater Eestis. Seal on hubane, kõik toimuv on nii lähedal, etendust mängitakse nagu just sinule,? kinnitas abiturient Daisi Hansing.

Samas klassis õppiva Aivi Tamme hinnangul kulub Tammsaare vaatamine kindlasti ka riigieksamil marjaks ära. Noored hindavad väikese saali intiimsust, publiku väikest arvu ja lähedast sidet vaataja ja näitleja vahel.

?Me istume tavaliselt ikka esimestes ridades, seal on tunda, et etendust mängitakse sinuga, muutud ise osaks sellest,? rääkis 12 a klassi neiu Annika Arnek.

Noored on kindlad, et teatrisse poleks neil mingil juhul minemata jäänud ka siis, kui ministeeriumist raha poleks saanud. Õpetaja sõnul oli tegelikult igaks juhuks juba ka raha kogutud. ?Nüüd saab selle eest teha järgmise teatrikülastuse, sest neil on lähiajal kavas minna Viljandisse ?Keisri hullu? vaatama.


Torma lapsed Tartusse

Torma lasteaia Linnutaja juhataja Kaja Ivask viib oma mudilased samuti teatrisse, kuid võtab suuna Tartusse. ?Vaatame 27. oktoobril Vanemuise väikeses majas etendust ?Suurt kuri hunt?, ütles Ivask. Lasteaia juhataja kirjutas koguni kaks projekti, kuid teise jaoks ta ministeeriumist raha ei saanud ja nii minnakse talvel Vanemuise suurde majja ?Lumekuningannat? vaatama oma raha eest.

Torma lastel on komme teatris käia, peale Tartu Vanemuise on külastatud ka Viljandi Ugalat ja Rakvere Teatrit. Kurja hunti vaatama võtab juhataja seekord kaasa 42 5-7-aastast last, kellest paljudele on see elu esimene teatrikogemus.

?Meil käivad sageli teatritrupid ka meie omas majas etendusi andmas, kuid et saada tõelist teatrikogemust, tuleb lapsed teatrisse viia. Väiksemaid lapsi me kaasa ei võta, aga pärast toimub kõigile 80 lapsele ühine joonistusvõistlus ?Suur kuri hunt ja teised lemmikud?,? rääkis Kaja Ivask, kes sai kultuuriministeeriumist projekti jaoks 3500 krooni teatripileti- ja sõiduraha.

Ivask peab laste teatrisse viimist oluliseks ka kasvatuslikus mõttes ? tõelisse teatrisse minemiseks tuleb ju teha ka eeltööd ? näiteks riietuda nagu tõeline publik. Rahasaamise võimalustel tuleb lasteaiajuhataja sõnul lihtsalt silm peal hoida ja julgesti küsida, sest ega keegi niisama pakkuma tule.


Näiteringide õppepäev Põltsamaal

Põltsamaa Kultuurikeskus saab Põltsamaa piirkonna noorte näiteringide õppepäevade korraldamiseks 3000 krooni. Ürituse peakorraldaja, Põltsamaa Kultuurikeskuse kunstiline juht Vilve Piht ütles Vooremaale, et kahepäevasel üritusel osalevad 30-40 gümnaasiuminoort.

31. oktoobril koolitab Põltsamaa kultuurikeskuse näiteringi Viribus Unitis ning Puurmani ja Lustivere näiteringide noori ja Põltsamaa luuleklubi liikmeid näitleja ja lavastaja Toomas Lõhmuste. ?Meil on väga hea meel, et Lõhmuste on oma nõusoleku andnud. Ta tegeleb noortega 5 tundi. 1. novembril jagab õpetust liikumisjuht ja tantsuõpetaja Eve Noormets,? rääkis Piht.

Neljas kultuuriministeeriumist raha saanud Jõgevamaa asutus on Kaarepere Rahvamaja, kus koolivaheajal korraldatakse Tiffani vitraa?i kursus “Väike klaasikillumäng”, mille jaoks eraldati 2500 krooni.

Raha said kokku 92 asutust üle Eesti ja neile eraldati kultuurivaldkonna toetusi kokku 295 964 krooni ulatuses.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus