Jõgeva aasta tegu on kesklinna haljasala renoveerimine

 

Jõgeva kultuurikeskuses peetud Eesti iseseisvuspäevale pühendatud pidulikul koosviibimisel  kuulutati Jõgeva Aasta Teoks 2008 kesklinna haljasala renoveerimine ja purskkaevu ehitamine.

Aasta teo  valis rahvaküsitlustes laekunud  ettepanekute põhjal välja erinevate valdkondade esindajatest koosnev komisjon.            

„Kesklinna haljasalal on jääv väärtus, mis püsib aastakümneid ja ehk isegi aastasadu. Haljasala muudab Jõgeva kesklinna atraktiivsemaks, kodusemaks ja mõnusamaks. Komisjoni aruteludel oli kõneaineks, kas on eetiline tunnustada tööd, mille eestvedajaks linnavalitsus. Otsustasime seda siiski teha, sest kesklinna haljasala olid pakkunud aasta teoks ka väga paljud rahvaküsitlusel osalenud,” ütles Jõgeva Kammerkoori laulja Reine Koppel, kes kuulus komisjoni  kui mittetulundusühingute esindaja.

Komisjonis olid ka selle esimees linnapea Viktor Svjatõsev, abilinnapea Aare Olgo, linnavalitsuse arenduse peaspetsialist Erki Teder, kultuuritöö peaspetsialist Maie Puusepp, Betti Alveri muuseumi juhataja Toomas Muru ja ettevõtja Veiko Peldes.   

Jõgeva abilinnapea Aare Olgo sõnul esitati ka eraldi ettepanekuid tunnistada Aasta Teoks 2008 kas haljasala renoveerimine, purskkaevu või  tänavamaleväljaku valmimine. „Pärast põhjalikku arutelu otsustasime siiski haljasala ja seal paiknevaid objekte käsitleda ühtse tervikuna,” ütles ta.  

„Olen saanud kesklinna haljasala ja purskkaevu kohta mitmesugust tagasisidet nii linna elanikelt kui ka kaugemalt tulijatelt. Enamasti on see positiivne,” kinnitas Olgo.

Kesklinna haljasala renoveerimise  ja purskkaevu ehitamistööde peakorraldajateks olid Jõgeva linnavalitsuse arhitekt Anne Örd ja linnamajandusosakonna juhataja Vello Ründva. Linnapea Viktor Svjatõsev ja linnavolikogu esimees Ants Prii kinkisid neile käsitööna meisterdatud kellad, mida kaunistab Jõgeva logo. Samasugused  kellad kingiti ka Aasta Tegu 2008 eriauhinna laureaatideks valitud raamatu „Mälestuste Jõgeva“ koostajatele ja väljaandjatele — Betti Alveri muuseumi juhatajale Toomas Murule ja varahoidjale Heli Järvele. Kella sai ka 13-aastane  Karl Kristjan Nurmik  tähelepanelikkuse ja kiire ja tegutsemise eest, mis võimaldas ära hoida tulekahju Jõgeva kesklinnas.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus