Jõgeva aasta õpetajateks valiti Eevi Mootse, Ilme Korb ja Ruben Roos

Neljapäeva õhtul Jõgeva linnavalitsuse ja linnavolikogu eestvedamisel Jõgeva kultuurikeskuses peetud pidulikul koosviibimisel pälvisid Jõgeva linna aasta õpetaja aunimetuse Jõgeva Gümnaasiumi inglise keele õpetaja Eevi Mootse, lasteaia Karikakar õpetaja Ilme Korb ja Jõgeva muusikakooli tantsuõpetaja Ruben Roos.

Tunnustuse saajate väljaselgitamiseks loodud komisjoni esimees, abilinnapea Mihkel Kübar märkis, et kui varem on saanud aasta õpetaja nimetuse üks pedagoogidest, siis tänavu otsustati esimest korda anda see tiitel kolmele õpetajale hariduselu erinevatest valdkondadest.

“Tänuväärset ja eeskujulikku tööd laste õpetamisel ja kasvatamisel tehakse kõikidel nendel tasanditel, mis üksteisest  erinevad,” tõdes abilinnapea. 

Ema eeskuju innustas

Jõgeva Gümnaasiumi inglise keele õpetaja Eevi Mootse hakkas õpetajaks oma ema eeskujul, kes Nõo Keskkoolis samuti inglise ja eesti keelt õpetas. “Oma tundides püüan kõnekeele ja grammatika õpetamise kõrval tutvustada brittide kultuuri ja sealhulgas muusikat. Sageli laulame ka inglisekeelseid laule. Õpilaste hindamisel arvestan nii võimekust kui ka püüdlikkust,” tunnistas ta. Mootse sõnul peab keele õppimiseks olema annet, kuid üsna palju võib saavutada ka tööga. “Mul tegi südame soojaks ühe endise õpilase ütlus, kes alates kümnendast klassist meie koolis õppima hakkas. Ta lausus, et kõige rammusama pagasi sai ta minu käest inglise keele tundides. See õpilane saavutas väga palju oma töökusega,” lisas Mootse

“Kui tekkis mõte Eevi Mootse aasta õpetaja nominendiks esitada, toetas seda ideed üksmeelselt kogu koolipere,” ütles Jõgeva Gümnaasiumi direktor Taisto Liivandi.

 

“Eevi Mootse on ka minu õpetaja olnud. Mäletan, kuidas ta ärgitas meid õppima ja toonitas, et inglise keelt läheb tulevikus väga vaja. Nõukogude perioodil tundus selline jutt üsnagi uskumatu, nüüdseks on aga need sõnad tõeks saanud,” rääkis Jõgeva linnapea Kalmer Lain. 

Laste lemmikraamatud samaks jäänud

Lasteaedade arvestuses Jõgeva linna aasta õpetajaks kuulutatud Ilme Korb Karikakrast märkis, et tunneb rõõmu, kui kõik tema rühma lapsed on terved ja hommikul kenasti lasteaeda tulnud, keegi ei nuta ega tee teistele haiget.  Ilme Korb on tegelenud lasteaia arendamisega ja kirjutanud mitmeid projekte. Tunnustamisel võeti arvesse ka tema oskust  lastes lugemishuvi tekitada. “Laste lemmikraamatud on üldiselt samaks jäänud. Nii loetakse ikka ja jälle “Pipi Pikksukka”.  Viimasel ajal on paljude tüdrukute ja poiste lemmikkirjanikuks  saanud ka Andrus Kivirähk oma Lotte- lugudega,” ütles Ilme Korb, kel lasteaiaõpetajana staaži kolmkümmend aastat. Ta on töötanud  ka Jõgeva Rajooni Pioneeride maja kultuuriorganisaatori ja metoodikuna ning Jõgeva Ühisgümnaasiumi algklasside ja saksa keele õpetajana.

“Ilme oskab väga hästi suhelda nii laste kui ka nende vanematega. Temast kiirgab abivalmidust, sõbralikkust ja huumorimeelt,” ütles lasteaia Karikakar õpetaja ja Jõgeva linnavolikogu liige Liisi Poom.

Huvikoolidest Jõgeva linna aasta õpetajaks valitud Ruben Roos juhendab Jõgeva Muusikakoolis viit tantsurühma, milles tantsivad 6-18 aastased lapsed ja noored. Tema õpilased osalesid tänavusel Koolitantsu festivalil, kus viiest rühmast kaks pääses lõppvooru ja üks pälvis naerutantsu kategoorias laureaaditiitli.      

“Lastega tantsime lõbusamaid tantse, neidude ja noormeestega ka nüüdisaegsemaid. Erilist rõõmu teeb see, kui tunnis rütmi tabatakse,” ütles Roos. “Selgitamiseks pean vahel ka kõvemat häält tegema. Et olen aga pikakasvuline, hakkan hästi silma ja nii jäävad minu soovitused ja nõuanded niigi hästi meelde,” lisas ta.

Ruben Roos avaldas arvamust, et aasta õpetaja nimetuse saajatele vihmavarjude kinkimine oli Jõgeva linnavalitsusel väga hea mõte: “Vihmavari on väga vajalik tarbeese, kuid äratab ka inspiratsiooni ja küllap võimaldab ka tantse atraktiivsemaks muuta.” 

Eredad isiksused, võimekad pedagoogid

Jõgeva Ühisgümnaasium oli aasta õpetaja nominendiks esitanud eesti keele ja kirjanduse õpetaja Tiia Malmi ja lasteaia Rohutrits õpetaja Aime Ploomi. Tunnustavaid sõnu öeldi pidulikul koosviibimisel nendelegi.

“Tänavu olid aasta õpetaja kandidaatideks esitatud kõik väga eredad isiksused ja võimekad pedagoogid,” ütles hindamiskomisjoni kuulnud Jõgeva linnavolikogu kantselei juhataja Jaan Järv.

Tänusõnu lausunud Jõgeva linnapea Kalmer Lain tõstis esile õpetajate rolli traditsioonide hoidmisel, laste õpetamisel ja isiksuste kasvatamisel, aga ka innovaatilisust ja soovi ühiskonna arenguga kaasa minna. “Väga hea kokkusattumus oli õpetajate päeva tähistamine ettevõtlusnädalal. Minu arvates tuleks ettevõtlust õpetama hakata juba põhikoolis. Täna elasin aga Jõgeva Ühisgümnaasiumis kaasa esimese klassi laste majandusmängule, mida väga hoogsalt mängiti,” rääkis linnapea.  

Kokkutulnuid tervitama tulnud Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev demonstreeris oma kõne algul kahte pastapliiatsit. “Need on tavalised pastakad, millest loovus ja erilisus tuleb välja siis, kui nendega midagi sisukat ja huvitavat kirjutada. Nii on ka õpetajatel tänuväärne võimalus kujundada lapsi haritud, kultuurilembelisteks ja tublideks kodanikeks,” rääkis maavanem.

Õpetajate tunnustamisesündmuse peakorraldaja oli Jõgeva linnavalitsuse hariduse peaspetsialist Helle Kajaste, muusikaga kaunistasid koosviibimist Tallinna Ülikooli meeskoor ja Kaire Vilgats.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus